Już po pierwszym turnieju w ramach drugich Mistrzostw Kamienia Pomorskiego w (wirtualnych) Skokach Narciarskich

W ubiegłym roku odbył się pierwszy taki turniej, który odbił się szerokim echem, wówczas gromadząc blisko 30 startujących. Dlatego też , i w tym roku zorganizowano jego drugą edycję pod oczywiście nazwą II Mistrzostwa Kamienia Pomorskiego w Skokach Narciarskich, którego pierwsza seria z trzech zaplanowanych w jego ramach (kolejne terminy to 26.01 i finałowa seria w połowie lutego) odbyła się na hali sportowo – widowiskowej w Kamieniu Pomorskim w minioną sobotę (5.01).

Nadmieńmy, iż organizatorem tej imprezy jest Kamieński Dom Kultury, zaś współorganizatorami są: Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim oraz Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim.

W pierwszej serii drugich mistrzostw na starcie stanęło 26 osób (w tym osiem pań), a rywalizacja była naprawdę wzorowa, zaciekła i iście fair play sportowa.

Na początek odbyła się seria próbna skoków, którą wygrał Robert Sito z Kamienia Pomorskiego, przed Łukaszem Martynowskim z Kołczewa, a obaj uzyskali identyczną notę, 127,5 pkt. Trzeci był Marek Szymański, dodajmy jeden z pomysłodawców i współorganizatorów imprezy) zdobywca 122 punktów.

Po występie młodzieżowego zespołu „Rebels” przyszedł czas na prawdziwą rywalizację. Po wylosowaniu skoczni, którą się okazała (oczywiście wirtualna) austriacka o punkcie konstrukcyjnym K 70, przystąpiono do rywalizacji. I po oddaniu dwóch konkursowych skoków okazało się, że podium zawładnęli zawodnicy z Gminy Wolin, bowiem wygrał Emil Hyżowiecki gromadząc 262 punkty za skoki 77,0 i 66,0 m, który wyprzedził Martę Rusinowicz, oboje z Wolina, która zgromadziła tyle samo punktów co zwycięzca, po skokach na odległość 78,0 i 75,0 metrów. Trzecie miejsce przypadło w udziale kołczewianinowi, Przemysławowi Łukasiewiczowi, który po skokach na odległość 77,0 i 73,0 m zgromadził 255,5 pkt.

Potem rywalizowano na skoczni K 125. I tu znów najlepszym okazał się E. Hyżowiecki z 250 punktami, przed P. Łukasiewiczem z 239,5 pkt. oraz Jakubem Kurkiem z Międzyzdrojów (239 pkt.), który był czwarty na skoczni K 70.

W trzecim podejściu rywalizowano na wirtualnej skoczni na Węgrzech o punkcie konstrukcyjnym K 180. W tej rywalizacji zwyciężył Konrad Piwowarczyk z Kamienia Pomorskiego, który po skokach na odległość 181,0 i 150,5 m zgromadził 319,7 pkt. Wyprzedził Emila Hyżowieckiego, który za skoki 138,5 i 184 m zainkasował 307,9 pkt. Trzecie miejsce zajął Michał Ćwikliński z Kamienia Pomorskiego (m.in. grafik z KDK), którego wirtualne skoki to 148,5 i 158 m, które dały mu 291,2 pkt.

Po rywalizacji na trzech skoczniach, w klasyfikacji generalnej prowadzili Emil Hyżowiecki (Wolin) z 280 punktami (pierwszy i drugi konkurs skoków to pierwsze miejsca, trzeci konkurs – miejsce drugie), przed Przemysławem Łukasiewiczem z Kołczewa – 169 pkt. (pierwszy i drugi konkurs to trzecia lokata, trzeci konkurs, już nieco gorszy bo 9 miejsce), zaś na trzecim miejscu znajduje się Konrad Piwowarczyk z Kamienia Pomorskiego ze 156 punktami (pierwszy sobotni konkurs to miejsce 13., drugi konkurs – miejsce siódme oraz w trzecim zajął miejsce pierwsze).

W rywalizacji udział wzięło osiem młodym zawodniczek, z których po serii trzech sobotnich konkursów skoków najlepszą w „generalce” jest Małgorzata Rusinowicz z Wolina, która ma 130 punktów i zajmuje wysokie, szóste miejsce.

Najlepsi obdarowani zostali przez M. Szymańskiego ze Starostwa Powiatowego oraz M. Ćwiklińskiego z KDK pamiątkowymi statuetkami oraz atrakcyjnymi nagrodami, które ufundowały, Starostwo Powiatowe oraz firma „Etno Cafe” z Wrocławia.

Druga seria skoków w ramach tegorocznych mistrzostw już 26 stycznia. Oczywiście na hali sportowo – widowiskowej w Kamieniu. Początek rywalizacji, w samo południe.

Już teraz serdecznie zapraszamy zawodników oraz kibiców. Jeżeli ktoś nie był z nami w pierwszym terminie to nic nie szkodzi na przeszkodzie aby dołączyć w drugim terminie.” – mówi przedstawiciel Starostwa Powiatowego M. Szymański.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *