To już jutro II Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego

W jutrzejszą sobotę odbędzie się drugi Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego, do którego na obecną chwilę, zgłosiło się ponad 230 zawodniczek i zawodniczek, nie tylko z kraju. Biegacze będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów, po drodze mijając kamieńskie zabytki. Jak mówi Marek Szymański – współorganizator biegu i zarazem jeden z pomysłodawców, w tym roku, w przeciwieństwie do poprzedniego, zapewniona będzie sprzyjająca pogoda. Bo dodać trzeba, wówczas podczas imprezy nastąpiło wręcz oberwanie chmury, co w dużej mierze utrudniło wszystkim bieganie i pokonanie dystansu. I co ciekawa, od samego startu, i tuż po zakończeniu tamtego biegu jakby niby nic,… nie padało.

Bieg rozpocznie się o godzinie 16:00 i będzie prowadził następującymi ulicami: Gryfitów – vis a vis Ratusza, Plac Katedralny, Stefana Żeromskiego, Żwirki i Wigury, Lipowa, Aleją Mistrzów Żeglarstwa, Bałtycka, Wilków Morskich, Jana Kilińskiego, Mikołaja Kopernika, Basztowa, Władysława Jagiełły, Ludwika Solskiego, Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Adama Mickiewicza, Wojska Polskiego, Szpitalna, za budynkiem Zakładu Przyrodoleczniczego, a przed wjazdem  do Szpitala Św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim skręcamy w lewo do parku zdrojowego (biegniemy ścieżką), Lipowa, Aleją Mistrzów Żeglarstwa i ponownie Bałtycka, Wilków Morskich, Jana Kilińskiego, Mikołaja Kopernika, Basztowa, Władysława Jagiełły, Ludwika Solskiego, Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Adama Mickiewicza, Wojska Polskiego, Szpitalna, za budynkiem Zakładu Przyrodoleczniczego, a przed wjazdem do Szpitala Św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim skręcamy w lewo do parku zdrojowego (biegniemy ścieżką), lipowa, Aleja Mistrzów Żeglarstwa, Bałtycka i kończymy na Gryfitów vis a vis Ratusza.

Chętni do startu mogą się jeszcze zgłaszać do biura zawodów, które mieści się w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim, a jest czynne w godzinach 12:00 – 15:00.

Numer kontaktowy do M. Szymańskiego – 505 209 676.

Organizatorami biegu są Klub Biegacza Kamień Pomorski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz miejscowy Urząd Miejski.

Miwa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *