Jutro, w niedzielę 30 grudnia 2018 r, w Kamieniu Pomorskim nastąpi odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego

W imieniu Społecznego Komitetu Upamiętnienia 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kamieniu Pomorskim, mamy zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa na uroczystość odsłonięcia Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w naszym mieście, która odbędzie się w przedostatni dzień roku, 30 grudnia, wg zamieszczonego niżej programu:

Godz. 10.00 uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny w katedrze kamieńskiej,
Godz. 11.00 przejście na Plac Niepodległości i odsłonięcie Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Członkowie Komitetu Budowy Pomnika

Popiersie Marszałka powstało na podstawie i zarazem w wykonaniu, kamieńskiego artysty – rzeźbiarza, Stanisława Motyki, na zlecenie Społecznego Komitetu Upamiętnienia 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, który rozpoczął prace przygotowawcze do tego wyjątkowego wydarzenia ponad dwa lata temu (maj 2016 r.).

Swego czasu Komitet budowy pomnika wyemitował cegiełki o nominałach od 10 do 500 złotych, z których dochód przeznaczony jest na budowę owego pomnika.

Pierwotnie odsłonięcie popiersia Marszałka miało się odbyć w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szereg perturbacji w tym biurokratycznych, sprawiło to, że zaplanowane w tym czasie odsłonięcie stało się niestety niemożliwe, więc kolejną datą jaką sobie roboczo zaplanowano był 5 grudnia, czyli dzień 151. rocznicy urodzin J. Piłsudskiego. I tego terminu niestety nie zdołano dotrzymać.

Dziś wiemy, że ostatecznie odsłonięcie popiersia Marszałka nastąpi w najbliższą niedzielę na placu, który ma się nazywać Placem Niepodległości Polski, u zbiegu ulic Strzeleckiej i Gryfitów.

Członkowie Komitetu jego budowy potwierdzają równocześnie, że w dalszym ciągu trwa sprzedaż wymienionych wyżej cegiełek, których kupnem możemy wesprzeć tę wyjątkową ideę. A można je nabyć między innymi przed wejściem do kamieńskiej Katedry.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *