Jubileuszowy, X Turniej siatkówki nauczycieli powiatu kamieńskiego

Wczoraj, 19. grudnia, w kamieńskiej Hali Widowiskowo – Sportowej w odbył się jubileuszowy, dziesiąty turniej w piłce siatkowej dla nauczycieli Powiatu Kamieńskiego o puchar dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, pod patronatem Starosty Kamieńskiego.  Jak podkreślają organizatorzy zawodów, kolejne turnieje mają na celu popularyzacje piłki siatkowej oraz integrację nauczycieli Powiatu Kamieńskiego.

W tym roku nie zawiedli nauczyciele z Dziwnowa, Wolina, Golczewa, Kamienia Pomorskiego oraz drużyna Starostwa Powiatowego.

Po losowaniu powstały dwie grupy. W pierwszej znalazły się drużyny kamieńska ZSP im. St. Staszica, drużyna „Reszty Świata” składająca się z nauczycieli kamieńskich placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr.2 im. L. Teligi, Gimnazjum im. Noblistów Polskich oraz dyrektora Kamieńskiego Domu Kultury. Swoją drużynę wystawiło również Starostwo Powiatowe. Z kolei w drugiej grupie walczyły drużyny z Wolina, Dziwnowa oraz Golczewa. W grupach grano systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grupy zagrali w finale, drużyny z drugich miejsc, o trzecie miejsce, a „szóstki” z trzecim miejscem, o miejsce piąte.

Ostatecznie turniej wygrała drużyna z Golczewa, która w finale po wyrównanym spotkaniu pokonała 2:1 drużynę ZSP im. St. Staszica.

Wyniki nie są tu jednak najważniejsze, jak powiedzieli bohaterzy zawodów, bowiem liczyła się tylko świetna zabawa i miłe spędzenie czasu.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *