Jesienny turniej tenisa stołowego

Uczniowski Klub Sportowy „FUNBOX” Kamień Pomorski zorganizował I Jesienny Turniej Tenisa Stołowego. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Kamienia Pomorskiego Stanisława Kuryłły. Zawody zostały rozegrane dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Kamień Pomorski.
UKS „FUNBOX” już od roku prowadzi zespół seniorski, który występuje w IV lidze zachodniopomorskich rozgrywek wojewódzkich. Wierząc, że przyszłością każdego klubu są dzieci i młodzież, turniej miał zadanie wyłonić grupę młodych talentów. Będzie to zalążek utworzenia młodzieżowej sekcji tenisa stołowego. Oczywista w tym zakresie będzie ścisła współpraca ze szkołami.
Turniej został podzielony na poszczególne kategorie wiekowe. W pierwszej z nich, w klasach I-III chłopców zgłosiło się dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej w Górkach. W bratobójczym pojedynku na przewagi 2:1 wygrał Jakub Barczyński pokonując Oskara Pokorę.
Wśród dziewcząt w kategorii szkół podstawowych zacięte pojedynki toczyły cztery zawodniczki. Najlepsza okazała się Oliwia Stogowska (SP 2), wyprzedzając Kornelię Śliwińską, Justynę Ukowską i Natalię Zwolską (wszystkie trzy SP Górki). O zaciętości pojedynków może świadczyć 80% wyników w grupie, które zakończyły się stosunkiem setów 2:1.
Ostatnią grupę wśród uczniów szkół podstawowych tworzyły klasy IV-VI. Tutaj zgłosiło się ośmiu zawodników. W półfinałach zagrali Rafał Skroboń z Gracjanem Pawłoskim (1:2) oraz Arkadiusz Olszewski (2:0) z Radosławem Godziebą. Przegrani zmierzyli się w meczu o III miejsce, które wygrał Radosław Godzieba. Zaś zwycięzcą finału został Arkadiusz Olszewski wygrywając 2:1 z Gracjanem Pawłowskim.
Niestety tylko trzy gimnazjalistki wzięły udział w rozgrywkach w swojej kategorii. Zwyciężczynią została Weronika Bandura, wygrywając swoje mecze z Aleksandrą Makowską i Darią Kurowską.
Wielki bój toczył się wśród gimnazjalistów, których zgłosiło się siedemnastu. Zostali podzieleni na cztery grupy, w których każdy grał z każdym. Z poszczególnych grup tylko zwycięzcy wychodzili do półfinałów. A w nich Patryk Jaworski wygrał 2:0 z Aronem Surmą, zaś Oskar Zawada pokonał 2:0 Marcin Zieniewicza. W małym finale, mecz o III miejsce wygrał 2:1 Aron Surma, zaś finał Oskar Zawada, wygrywając 2:1 z Patrykiem Jaworskim.
Medale, puchary i dyplomy wręczali zawodnikom Burmistrz Kamienia Pomorskiego Pan Stanisław Kuryłło oraz w imieniu Uczniowskiego Klubu Sportowego „FUNBOX” Kamień Pomorski Ariel Juszczak.
Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom zawodów oraz nauczycielom. Mamy nadzieję, że na następnych zawodach pojawią się reprezentacji wszystkich kamieńskich szkół. Do zobaczenia na następnym turnieju tenisa stołowego. Pełne wyniki dostępne są na stronie www.uksfunbox.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *