Jazzowe brzmienia na Pomorzu Zachodnim

Wybitni artyści, świetne kompozycje, piękne miejsca, dobry klimat – trwają Dni Jazzu na Pomorzu Zachodnim. Po koncertach w Świnoujściu i Przelewicach w środę zapowiada się niezwykły jazzowy wieczór w Rampie Kultury w Goleniowie, a w piątek jazzowe brzmienia opanują Winnicę Turnau w Baniewicach. Wstęp na muzyczne wydarzenia jest bezpłatny.

Dni Jazzu na Pomorzu Zachodnim to cykl pięciu koncertów, podczas których prezentują się wybitni światowi jazzmani – trębacz i kompozytor Anders Bergcrantz (Szwecja), pianista Albert Bover (Hiszpania), kontrabasista Joris Teepe (Holandia), perkusista Owen Hart Jr (USA) oraz polskie gwiazdy – Dorota i Henryk Miśkiewiczowie.

Pierwsze koncerty odbyły się w poniedziałek na scenie Muszli Koncertowej przy świnoujskiej promenadzie, gromadząc liczną publiczność. We wtorek wypełniła się sala Zachodniopomorskiego Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej – Ogrody Przelewice. Zespół Doroty i Henryka Miśkiewiczów zaprezentował tam materiał z najnowszej płyty „Nasza Miłość”. Dziś (4 sierpnia) o godz. 20 jazzowe klimaty zagoszczą w Rampie Kultury w Goleniowie. Wystąpią Anders Bergcrantz i Ostrowski Unit, czyli szczeciński saksofonista Sylwester Ostrowski ze swoją formacją.

\- Muzyczną ucztę serwujemy w wyjątkowych obiektach zrewitalizowanych dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Miejsca koncertów wybrane są nieprzypadkowo – tłumaczy marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Oryginalna muzyczna promocja pięknych miejsc Pomorza Zachodniego i funduszy unijnych w piątek zawita do Winnicy Turnau w Baniewicach. Tam również odbędzie się (6 sierpnia, godz. 20)  koncert Bergcrantz – Ostrowski Unit.

Mecenat kulturalny nad koncertami sprawuje Pomorze Zachodnie. Wydarzenie jest finansowane z Funduszy Europejskich Regionalnego Programu Operacyjnego WZ.

To top