Jadą jabłka, jadą!

Od jesieni ubiegłego roku było już kilkanaście transportów pięknych, dorodnych jabłek, które sprowadza kamieńskie Koło PZERiI. W miniony czwartek z centralnej Polski przyjechało kolejnych około 40 t.

Jak zapewnia koordynator tej inicjatywy, Stanisław Salanek, zarazem przewodniczący tego Koła, jabłek dla wszystkich wystarczy. Mogą się po nie zgłaszać instytucje, stowarzyszenia, szkoły czy przedszkola. Mogą po nie zgłosić się także osoby indywidualne. Dla nich są wyznaczone dwa dni w tygodniu, a są to każda środa i czwartek. Jabłka można odbierać w godzinach 10:00 – 14:00 w magazynie, który mieści się w Kamieniu Pomorskim przy ul. E. Orzeszkowej.

„Mamy na tyle dość jabłek, pięknych i smacznych, że naprawdę nikomu ich nie zabraknie. Cieszy mnie, że jest spore zainteresowanie. Planujemy kolejne transporty. Jak trzeba będzie mogą one być przywożone nawet i w czerwcu! Jabłka są naprawdę ładne i warto przyjść do nas po nie, bo to przecież bardzo zdrowy i smaczny owoc.

Za kilkanaście kilogramów tego owocu (skrzynka), pobieramy jedynie symboliczną opłatę, która przeznaczona jest na opłacenie transportu TIR –ów, które przywożą jabłka z daleka, bo z okolic Grójca.” – podkreśla S. Salanek.

Warto więc wybrać się na Orzeszkową i nabyć trochę jabłek dla poprawy swego nastroju i zdrowia, wszak ten właśnie owoc, produkowany tak masowo w naszym kraju, zawsze cieszył się wzięciem w wielu krajach nie tylko Europy. A przy tym dodać warto, iż Polska jest jednym z największych producentów tego owocu.

Dopóki nie pojawią się młode owoce warto mieć u siebie kilogramy jabłek dla poprawy swego nastroju i dla pokrzepienia zdrowego ducha.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *