IV Pielgrzymka uczestników kamieńskiego Koła PSOUU do świątyni w Śniatowie

Dziś, w środę 27 października, uczestnicy kamieńskiego Koła PSOUU, a więc: OREW, Szkoły Przysposabiającej do Pracy i WTZ oraz członkowie Zarządu, odbyli czwartą pielgrzymkę pod nazwą „Bardziej kochanych przez Boga”, z racji dnia wspomnienia św Jana Pawła II, który to dzień przypadał w tym roku 22 października, zgromadzili się w niedawno odbudowanym kościele pw. św. Jana Pawła II w Śniatowie.
Młodzi pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, a po niej zaproszono ich na słodki poczęstunek i gorące napoje.
Ten integracyjny w rzeczy samej wyjazd, był dobrą okazją do pomyślenia w głębokim skupieniu o swoich dobrych i pożytecznych rzeczach i sprawach, a sami uczestnicy w wyjątkowej powadze spędzili czas mszy św. w świątyni, modląc się za siebie i swoich bliskich, jak również dusze tych, co już odeszli z tego świata.
Była to też okazja do przypomnienia osoby św. Jana Pawła II, papieża – Polaka, który jest patronem tego właśnie kościoła, poświęconego 11 maja 2011r., po niemal całościowej odbudowie.
Powstał on na podwalinie wcześniej istniejących fundamentów starej świątyni (została zburzona tuż po ostatniej wojnie światowej) i mógł być zbudowany przede wszystkim dzięki hojności wielu darczyńców, nie tylko pochodzących z Ziemi Kamieńskiej.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *