INFORMACJA PRASOWA – Poznaliśmy się na Jasnych Błoniach

Około 150 mieszkańców Szczecina odwiedziło piknik Polska 2050 pod hasłem #PoznajmySię, który odbył się dzisiaj na Jasnych Błoniach. Członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 odpowiadali na pytania i słuchali opinii mieszkańców na temat ich codziennych problemów.

Przez trzy godziny trwania pikniku Polska 2050, wydarzenie odwiedziło około 150 osób. Gościliśmy zarówno dzieci, zainteresowane przygotowanymi dla nich animacjami, jak i dorosłych, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat ruchu Polska 2050 oraz jego członkach. Wśród lokalnych działaczy odpowiadających na pytania gości była m.in. dwójka liderów Szczecina, czyli Agnieszka Malinowska-Wasiluk i Aleksander Cywiński, oraz Przemysław Łonyszyn i Grzegorz Ufniarz, odpowiedzialni za tworzenie struktur politycznych ruchu Polska 2050 w naszym województwie.

Piknik to element ogólnopolskiej kampanii letniej ruchu Polska 2050, przebiegającej pod hasłem #PoznajmySię. Zamierzamy pojawić się w każdym polskim powiecie, aby poznać Problemy ich mieszkańców” – opowiedział o wydarzeniu Aleksander Cywiński. – „Dziś zebraliśmy wiele ciekawych opinii o tym, co trapi mieszkańców naszego miasta.”

Sporym zaskoczeniem była wizyta członków Lewicy z Pomorza Zachodniego wraz z przebywającym dziś w Szczecinie Adamem Zandbergiem. Cieszymy się, że hasło #PoznajmySię otwiera płaszczyznę do rozmowy i wymiany poglądów.

Mamy nadzieję, że przy okazji kolejnych akcji pojawią się też inni politycy i także z nimi będziemy mogli się lepiej poznać. To podstawa budowania wzajemnego szacunku” – dodał Przemysław Łonyszyn.

Okazji do poznawania się będzie jeszcze sporo. Najbliższe wydarzenie w ramach akcji ruchu Polska 2050 w województwie zachodniopomorskim zaplanowane jest na 18 lipca – przejazd rowerami ze Złocieńca do Połczyna-Zdroju.

Przemysław Łonyszyn

To top