I Świąteczny Turniej Piłki Nożnej Sołectw wygrywa Świniec/Wrzosowo!

19 grudnia 2015 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrany został I Świąteczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Kamienia Pomorskiego. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim oraz gmina Kamień Pomorski.

Do rozgrywek przystąpiło sześć drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy.

Wyniki spotkań grupowych:

GRUPA A:
Dziwnówek – Trzebieszewo 4:5

Jarszewo – Dziwnówek 1:5

Trzebieszewo – Jarszewo 4:1

GRUPA B:

Świniec/Wrzosowo – Benice/Szumiąca 5:0

Strzeżewo – Świniec/Wrzosowo 0:4

Benice/Szumiąca – Strzeżewo/Chrząstowo 2:3

Do rundy półfinałowej z grupy A a pierwszego miejsca awansowało Trzebieszewo, a z drugiego Dziwnówek. Jarszewo po dwóch przegranych spotkaniach nie wyszło z grupy. Z grupy B do do półfinału z pierwszego miejsca awansował Świniec/Wrzosowo, z drugiego miejsca grupę opuściła ekipa Strzeżewo/Chrząstowo.

Wyniki spotkań półfinałowych:

Świniec/Wrzosowo – Dziwnówek 3:1

Trzebieszewo – Strzeżewo/Chrząstowo 5:3

W meczu o 5. miejsce Jarszewo zagrało z ekipą Benice/Szumiąca. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, o zwycięstwie zadecydowały zatem rzuty karne. W karnych lepiej poradziły sobie Benice/Szumiąca i zajęli w turnieju piąte miejsce. Jarszewo zakończyło na miejscu szóstym.

W meczu o III miejsce Strzeżewo/Chrząstowo pokonało Dziwnówek 2:0, zajmują w turnieju trzecie miejsce. Czwarta lokata przypadła zespołowi z Dziwnówka. W meczu finałowym Świniec/Wrzosowo pokonali Trzebieszewo 3:2, wygrywając cały turniej.

Królem strzelców został Adrian Kapczyński z dorobkiem 7 goli w całym turnieju. Najlepszym bramkarzem został Dominik Szydłowski z ekipy Świniec/Wrzosowo. Najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Wysocki z Wrzosowa. Puchar Fair-Play ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Jacka Golusdę w Kamieniu Pomorskim powędrował w ręce drużyny Benice/Szumiąca.

Świąteczny turniej zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta: z-ca Burmistrza Kamienia Pomorskiego pan Leszek Szefliński, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Jacek Golusda oraz radny Rady Miejskiej Bogdan Klamborowski. Burmistrz Kamienia Pomorskiego pan Stanisław Kuryłło reprezentował w turnieju sołectwo Jarszewo.

Sponsorami zakończonego turnieju byli: pan Zbyszek Dziągwa z Ośrodka Wczasowego „Jantar” w Dziwnówku, państwo Agnieszka i Janusz Wołczykowie oraz pan Wiesław Żelek, właściciel piekarni „Żelek”. Puchary i statuetki ufundował Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło. Serwis kawowy z ciastkami dostępny był dla zawodników i kibiców przez cały turniej. Dziękujemy pani Jolancie Molińskiej i pani Małgosi Zielonko za jego sprawną obsługę. Na zakończenie turnieju zawodnicy zostali zaproszeni na kiełbasę z grilla, którego obsługiwał lokalny specjalista w tej dziedzinie – Bernard Kiełpiński.

Turniej poprowadzili sędziowie ze Stargardu Szczecińskiego – panowie Marcin Dubaniewicz i Paweł Bauza, którzy m.in. prowadzą niedzielne rozgrywki I Ligi Super KALF. Dziękujemy zawodnikom, kibicom, naszym sponsorom oraz wszystkim osobom, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu naszego turnieju. Podziękowania dla Bartka Wacha za pomoc przy stoliku sędziowskim. Do zobaczenia na kolejnych turniejach piłkarskich!

Daniel KlamborowskiMOSiR Kamień Pomorski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *