I Kolejka KALF za nami

15 listopada 2015 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrana została I kolejka XVII edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim. Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się 13 zespołów, w zawodach bierze udział 164 zawodników. Zespoły utworzyły jedną ligę, w której zagrają na zasadzie każdy z każdym.
W pierwszym meczu DarKing pokonał Bałtyk Futsal Team 3:2. Mecz otwarcia został uznany za najlepsze spotkanie pierwszej kolejki ligowej. Byliśmy świadkami dobrego, technicznego i praktycznie pozbawionego fauli widowiska. Kilka minut przed zakończeniem tego spotkania na tablicy halowej widniał wynik remisowy 2:2. Bramkę na wagę zwycięstwa DarKingu zdobył Bartek Sasin i to on został uznany za najlepszego zawodnika meczu. Warto dodać, że najlepsi zawodnicy po meczu otrzymują nagrody ufundowane przez Pizzerię Aleksandria w Kamieniu Pomorskim.
Jeszcze przed drugim spotkaniem ligowym na trybunach zrobiło się dość tłoczno i kolorowo. To kibice Dynamitu Benice wyposażeni w szaliki, flagi i syrenę strażacką przybyli na mecz swojej drużyny. Na trybunach zapanowała prawdziwa piłkarska atmosfera. Na przeciw Dynamitu nie byle jaki przeciwnik – Jar Jarszewo, drużyna która w poprzednim sezonie nie miała sobie równych w II lidze. Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Jednak wraz z upływem czasu to Jar Jarszewo dokładał kolejne bramki i chociaż Dynamit niesiony dopingiem swoich kibiców robił co mógł, nie był w stanie zatrzymać dobrze dzisiaj dysponowanego rywala. Mecz zakończył się zwycięstwem Jaru Jarszewo 5:1. Najlepszym zawodnikiem został Bartek Zabielski z Jarszewa, strzelec dwóch bramek w tym spotkaniu.
W trzecim meczu ZURB Kamień Pomorski pokonał Wyroby Granitowe Wołczyk 3:1. ZURB to drużyna, która po krótkiej nieobecności powróciła w szeregi kamieńskich rozgrywek i na już początek sprawiła zimny prysznic zespołowi, który w poprzedniej edycji grał pod nazwą ZKA Promil. Drużyna WGW zaprezentowała się dzisiaj w nowych strojach sportowych z logiem swojego nowego sponsora. Najlepszym zawodnikiem meczu został Bartek Mularczyk z drużyny ZURB Kamień Pomorski.
W czwartym meczu drużyna Repro Service Pol. pokonała bez większych problemów Vocatus Golczewo 8:1. Repro to bardzo mocny i doświadczony zespół, Vocatus natomiast do tej pory rywalizował w III lidze. I chociaż chłopaki z Golczewa walczyli o każdą piłkę niczym lwy, dzisiaj musieli uznać wyższość swojego rywala. Dało się jednak zauważyć pewien postęp w drużynie Vocatusa. Pomimo niekorzystnego wyniku niemal od pierwszych minut spotkania, drużyna zachowała spokój panując nad złymi emocjami. Żaden zawodnik nie został ukarany kartką, a sam zespół opuścił parkiet bez większych przygód. Dobry prognostyk na przyszłość, oby tak dalej panowie, umieć przegrać to też sztuka. Najlepszy zawodnikiem meczu został Dawid Sandzewicz, strzelec trzech goli w tym spotkaniu.
W kolejnym spotkaniu Ekol Dziwnówek, podobnie jak Repro, nie dał większych szans swojemu przeciwnikowi i pokonał drużynę Piłkoszał Sulikowo 8:1. Zespół z Sulikowa w poprzednich rozgrywkach występował pod nazwą Agropomoc. Pomimo jednostronnego wyniku nie sposób nie docenić wysiłku jakie zawodnicy z Sulikowa włożyli w ten pojedynek. Spotkanie to zostało wcześniej okrzyknięte „bratobójczym pojedynkiem”. Jak w każdym pojedynku ktoś musiał wygrać, a ktoś przerać, dzisiaj to Ekol opuścił parkiet jako drużyna zwycięska. Najlepszym zawodnikiem meczu został Robert Żywulski, który dzisiaj zdobył bramkę w debiutując w drużynie Ekolu.
Na zakończenie I kolejki ligowej Medycyna pokonała KS Zryw Zamoście 7:2. Już w pierwszych minutach spotkania ziścił się czarny scenariusz, którego obawiali się zawodnicy Zrywu. Medycyna objęła 2-bramkowe prowadzenie. Pozostało gonić niekorzystny wynik i odrabiać straty. Niestety, ten kto grał z Medycyną wie, że odrobić wynik z czterokrotnym Mistrzem KALF-u udało się naprawdę nielicznym. Wraz z upływem kolejnych minut przewaga bramkowa Medycyny zwiększała się, a zawodnicy Zrywu pomimo kilku dobrych akcji, waleczności i dwóch goli nie byli w stanie nawiązać równej walki. Najlepszym zawodnikiem meczu został Szymon Włodarek z Medycyny, strzelec trzech goli w tym spotkaniu.
Pierwsza kolejka ligowa za nami. Rozegraliśmy sześć spotkań, podczas których zawodnicy zdobyli 42 gole. Bardzo dobre statystyki w kartkach – tylko cztery żółte kartoniki i zero czerwonych. Jeśli dodać do tego ład i porządek jaki panował dzisiaj na trybunach, w toaletach i w szatniach, pierwszą kolejkę ligową możemy uznać za bardzo udaną. Dziękujemy Wam za to bardzo gorąco.
Dziękujemy również za to, że nasze apele o porządek na trybunach nie pozostały bez odzewu. Przykładamy do tego dużą wagę, pilnujemy, bo chcemy żeby trybuny były wolne od alkoholu i chuliganów, żeby było bezpiecznie i sympatycznie. Wierzymy, że dzięki temu liczba kibiców będzie wzrastać, postaramy się o to, od następnej kolejki przewidujemy regularne konkursy i nagrody dla kibiców. Jeszcze w tym roku planujemy również utworzyć na trybunach sektor rodzinny z animatorem zajęć dla dzieci.
Zapraszamy na II kolejkę ligową, która odbędzie się w niedzielę, 22 listopada 2015r. od godz. 13.00.
Daniel Klamborowski
MOSiR Kamień Pomorski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *