11-12-2020 » Kamień Pomorski

Fundusze PROW zmieniają region. – Dodatkowy nabór wniosków  

Kolejny nabór wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 to szansa na otrzymanie dofinansowania, które pomoże w budowie, przebudowie czy wyposażeniu obiektów pełniących funkcje kulturalne. Na ten cel przeznaczonych jest ok. 16 mln zł. Wnioski można składać od 4 stycznia 2021 r.

Po środki sięgać będą mogły gminy i instytucje kultury. To szansa na modernizację czy doposażenie ich placówek, które pełnią funkcję obiektów kulturalnych. Mogą być to domy kultury, sale służące do spotkań, warsztatów i innych aktywności czy po prostu świetlice, które często stanowią ważne punkty integracji mieszkańców.

Całkowita kwota wsparcia z PROW dla tego naboru wniosków to ok. 16 mln zł.  Finansowa pomoc dla jednej miejscowości nie może być wyższa niż 500 tys. zł.

Nabór wniosków odbędzie się w terminie od 4 stycznia do 26 lutego 2021 r. Jeden wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek.

Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://www.prow.wzp.pl/wiadomosci/wiadomosci/prow-2014-2020/wiadomosc-dnia/nabor-wnioskow-na-operacje-typu-inwestycje-w-obiekty-pelniace-funkcje-kulturalne

To już drugi nabór na zadania związane z inwestycjami w obiekty pełniące funkcje kulturalne. Pierwszy odbył się w 2018 r. Podpisanych wtedy zostało 37 umów na łączną kwotę blisko 16 mln zł.

Dzięki wsparciu udało się wybudować i rozbudować świetlice w miejscowościach m.in. Łabuń Wielki, Starogard i Dorowo na terenie gminy Resko; w Raduniu (gm. Choszczno) czy Skoczowie (gm. Dygowo).

Ogłoszenie dodatkowego naboru możliwe było dzięki środkom, które pozostały do wykorzystania w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014–2020.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *