Fundusze PROW zmieniają region. – Dodatkowy nabór wniosków  

Kolejny nabór wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 to szansa na otrzymanie dofinansowania, które pomoże w budowie, przebudowie czy wyposażeniu obiektów pełniących funkcje kulturalne. Na ten cel przeznaczonych jest ok. 16 mln zł. Wnioski można składać od 4 stycznia 2021 r.

Po środki sięgać będą mogły gminy i instytucje kultury. To szansa na modernizację czy doposażenie ich placówek, które pełnią funkcję obiektów kulturalnych. Mogą być to domy kultury, sale służące do spotkań, warsztatów i innych aktywności czy po prostu świetlice, które często stanowią ważne punkty integracji mieszkańców.

Całkowita kwota wsparcia z PROW dla tego naboru wniosków to ok. 16 mln zł.  Finansowa pomoc dla jednej miejscowości nie może być wyższa niż 500 tys. zł.

Nabór wniosków odbędzie się w terminie od 4 stycznia do 26 lutego 2021 r. Jeden wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek.

Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://www.prow.wzp.pl/wiadomosci/wiadomosci/prow-2014-2020/wiadomosc-dnia/nabor-wnioskow-na-operacje-typu-inwestycje-w-obiekty-pelniace-funkcje-kulturalne

To już drugi nabór na zadania związane z inwestycjami w obiekty pełniące funkcje kulturalne. Pierwszy odbył się w 2018 r. Podpisanych wtedy zostało 37 umów na łączną kwotę blisko 16 mln zł.

Dzięki wsparciu udało się wybudować i rozbudować świetlice w miejscowościach m.in. Łabuń Wielki, Starogard i Dorowo na terenie gminy Resko; w Raduniu (gm. Choszczno) czy Skoczowie (gm. Dygowo).

Ogłoszenie dodatkowego naboru możliwe było dzięki środkom, które pozostały do wykorzystania w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014–2020.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top