Firma „Kamieniarstwo Export – Import Jan Hybiak” nie wychodzi z Kamienia Pomorskiego, ale za to poważnie się rozbudowuje.

Ta kamieniarska firma powstała prawie cztery dekady temu. „Tu, w Kamieniu Pomorskim, nasi klienci dali nam szanse, zaufali nam jako wykonawcom, dlatego nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy zostawić miejsce w którym wszystko się zaczęło. – opowiada właściciel firmy, Pan Jan Hybiak. Wrośliśmy w Ziemię Kamieńską i Chomińską, pracujemy całą rodziną, więc jest swoboda w podziale obowiązków i nic nie musimy likwidować, żeby tworzyć nowe miejsca pracy. Poza tym, rośnie nowe pokolenie wnuków, i myślę, że uda nam się podzielić wszystkimi obowiązkami. Dlatego zdecydowałem się otworzyć nową filie firmy w okolicach Szczecina, w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Wielgowo – Dunikowo.

Będzie to oczywiście branża kamieniarska. Jednak zakres świadczonych usług zupełnie inny. Nowo powstająca firma będzie w pełni zautomatyzowana na każdym etapie produkcji, dlatego na początek stworzymy dziesięć nowych miejsc pracy. Usługi będą polegały na przecieraniu bloków o dużym tonażu na mniejsze, żeby umożliwić dalszy transport drogowy, oraz przecieraniu bloków granitowych na slaby (płyty).

W dalszym etapie, płyty będą polerowane, szczotkowane, lub wypalane. Zostały podpisane kontrakty na zakup innowacyjnej linii produkcyjnej z włoskimi firmami. Wykorzystałem niszę, która powstała na tym terenie. Rozwiąże to wiele problemów firmom sprowadzającym bloki z różnych rejonów świata.

Wielu moich przyszłych kontrahentów liczy na szybkie uruchomienie produkcji, co mnie bardzo dopinguje i utwierdza w przekonaniu, że mój instynkt przedsiębiorcy oraz wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, zaowocuje obopólną satysfakcją. Jako życiowy optymista całość  inwestycji planuję zakończyć jeszcze w tym roku.” – opowiadał Pan Jan Hybiak.

My jako redakcja będziemy śledzić rozwój nowej inwestycji i o nich Państwa informować, życząc przy tym sukcesów i powodzenia w realizacji tych ambitnych planów tej znanej, kamieńskiej formy kamieniarskiej.

Rozmowę z Panem Janem Hybiak, szefem kamieńskiej firmy „Kamieniarstwo Export – Import Jan Hybiak” przeprowadził Mirosław Iwaszczyszyn.

2 komentarzy na temat: Firma „Kamieniarstwo Export – Import Jan Hybiak” nie wychodzi z Kamienia Pomorskiego, ale za to poważnie się rozbudowuje.

  1. KALIMA GRANITES pisze:

    DEAR SIR

    WE ARE BIG EXPORTER OF GRANITES AND MARBLES FROM INDIA

  2. Tomaszz pisze:

    Czemu pańska firma oszukuje ludzi ale zato Pana oszukują pra ownicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *