Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

Wiele odsłon polskiej pyry przygotowali organizatorzy Święta Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się w sobotę 25 września 2021 r. na terenach zielonych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Członkowie Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina” zadbali, by wszyscy uczestnicy naszego kartoflanego święta byli uśmiechnięci i syci.

Jak na festyn na świeżym powietrzu przystało, nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych i tanecznych. Pokaz sztuczek cyrkowych i dużych baniek, wiele animacji, konkursów zapewnili klauni z Fifilandu. Zabawę sportową z dartem piłkarskim prowadzili trenerzy z Klubu Sportowego „Fala” Międzyzdroje. Muzykę na żywo serwował Piotr Madejek, który w roli konferansjera spisał się znakomicie. Gościliśmy również na naszej plenerowej scenie Zespół LUKI. Podawano pieczone ziemniaki z sosem tzatziki, sytą kartoflankę, sałatkę ziemniaczaną, pieczone kiełbaski, grillowaną karkówkę, kaszanki oraz domowe chleby. Dla osób lubiących dreszczyk emocji, organizatorzy przygotowali loterię fantową, w której każdy los wygrywał. Wolontariusze zadbali, by fani słodkości też znaleźli coś dla siebie. Stoły uginały się pod tacami z ciastami, rogalikami i muffinkami. Miłośnicy przetworów na zimę mogli nabyć na naszym kiermaszu pyszności zamknięte w słoikach. Dużym powodzeniem cieszyły się ogórki w zalewie curry, grzybki marynowane, przeróżne dżemy, musy, konfitury i sosy. Dla spragnionych trampolinowych wrażeń przy jeziorku rozstawiono bajeczne „dmuchańce-skakańce”. Najmłodsi wykorzystywali każdą chwilę, bo ta forma zabawy sprawiała im dużą frajdę. Organizatorzy zadbali także o bezpieczeństwo, nad którym czuwali strażacy z OSP Lubin. Podczas festynu za wszelkie atrakcje i kulinarne pyszności można było wrzucić dobrowolny datek do puszki. Zebraliśmy
3898,97 na cele statutowe Stowarzyszenia „Rodzina”. Wszystkim serdecznie dziękujemy za hojność, uczestnictwo i wspólną zabawę. Festyn był współfinansowany ze środków Gminy Międzyzdroje z Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. W ramach złożonego projektu zakupiliśmy artykuły spożywcze, namiot plenerowy, który będzie służył społeczności lokalnej na wielu imprezach, zapewniliśmy animacje dla najmłodszych. Głównym organizatorem festynu było Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”. W przygotowania włączyli się: rodzice, uczniowie i grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy, bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach, strażacy z OSP Lubin, trenerzy z Klubu Sportowego „Fala” Międzyzdroje. Charytatywnie wsparły nas następujące firmy i osoby prywatne, którym bardzo dziękujemy: 

Restauracja „Neptun”

Restauracja „Two Sisters”

Sklep „U Jurka”

Grodzisko Lubin

Zespół LUKI

Green SPA, Firma PORR,

Pani Iwona Moroz, Pani Wioletta Piorun

Państwo Katarzyna i Piotr Wójcikowie

Precyzja Usługi Wielobranżowe

Bałtycki Park Miniatur – Państwo Ryfczyńscy

LGR Zalew Szczeciński

Hotel Vestina w Międzyzdrojach

PRIMA BEER & Restaurant

Woliński Park Narodowy

Apteka Eskulap Sp.j. na Zamkowej w Wolinie

 

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”

www.facebook.com/miedzyzdrojskie.stowarzyszenie.rodzina

 

To top