Felieton piłkarski – Trzy mecze, pięć punktów, to dobry prognostyk na wiosenną rundę piłkarską!

W miniony weekend, pierwszymi meczami, rozpoczęli rundę wiosenną m. in. piłkarze III, IV i V ligi, gdzie mamy po jednym przedstawicielu z naszego powiatu. Okazało się, że ta kolejka była całkiem udana w wydaniu piłkarzy „Vinety” Wolin, „Gryfa” Kamień Pomorski oraz „Iskry” Golczewo. Łącznie wywalczyli pięć punktów, przy stosunku bramek 5 – 1.
Najlepiej spisali się piłkarze III – ligowej „Vinety”, którzy grając gościnnie na sztucznej murawie w Kamieniu Pomorskim (jako gospodarz wolinianie swe mecze będą grać na wiosnę najprawdopodobniej właśnie tutaj), zdeklasowali „Drawę” Drawsko Pomorskie 5:1 (1:0), i są w dalszym ciągu na drugiej pozycji, ale i z niewielką stratą, ledwie trzech punktów, do lidera, który uległ w minioną sobotę dość nieoczekiwanie, rezerwom „Arki” w Gdyni.
W sobotę o godzinie 17:00 nasz zespół zagra na wyjeździe z mocnym „Bałtkiem” Gdynia, który zajmuje aktualnie trzecie miejsce. Gdynianie pokonali w minionej kolejce w Koszalinie tamtejszą „Gwardię”. Będzie to niewątpliwie ważny mecz dla obu ekip i mamy nadzieję, że optymistycznie ujmując, „Vineta” nie jest bez szans na pomyślny wynik w tej konfrontacji.
Skład „Vinety” w meczu z „Drawą”: Oskar Rechtziegel – Adrian Skrob, Dawid Jeż, Marek Niewiada, Dawid Łodyga – Bartosz Ława, Adam Nagórski, Kacper Wittbrodt (73’ P. Chamera), Michał Adamczyk (62’ M. Sowała), , Kajetan Pogorzelczyk – Adrian Nagórski 68’ K. Zieliński).
Dobrze zaprezentował się też kamieński IV – ligowy „Gryf”, który grając u wicelidera, „Leśnika” Manowo, wywalczył cenny bezbramkowy remis. To jak najbardziej niespodzianka in plus.
Niewątpliwym bohaterem gryfitów był weteran naszej drużyny, bramkarz Ireneusz Benedyczak, który tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra obronił rzut karny.
Nasz zespół zagrał całkiem poprawnie, był równorzędnym rywalem, stąd wywalczony wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn.
„Gryf” z 19. punktami na koncie w dalszym ciągu jest niestety nisko, bo dopiero dziesiąty. To ewidentny wynik słabiutkiej jesieni w wykonaniu naszego zespołu.
Gryfici mają stratę do dziewiątej „Astry” całkiem sporo, bo cztery punkty, a już teraz przed nimi arcytrudne i kolejne ważne mecze. Już w sobotę do Kamienia zawita sam lider i zarazem beniaminek, MKP Szczecinek. Mecz zaplanowano na godzinę 11:00.
Ciężko będzie, bez dwóch zdań. Ale jak się remisuje z wiceliderem na jego boisku, to może na sztucznej murawie kamieńskiego boiska też nie będzie źle.
„Gryf” zagrał z „Leśniokiem” w składzie: Ireneusz Benedyczak – Seweryn Wrzeszcz, Marek Hajdkuiewicz, Sebastian Kmetyk, Przemysław Książek, Mateusz Bątkowski, Adrian Chodorowski, Dawid Roszak, Dawid Sandzewicz (56’ Radosław Misztal), Norbert Neumann, Szymon Włodarek (90’ Konrad Kowalczyk).
Cenny i zarazem bezbramkowy remis wywalczyli piłkarze „Iskry” Golczewo z V ligi w Szczecinie, gdzie ich przeciwnikiem była „Arkonia”, sąsiad z tabeli.
Nasi mieli swe szanse na rozstrzygnięcie tego spotkania na swoja korzyść, ale nie wykorzystali  dogodnych sytuacji strzeleckich. Ostatecznie remis jest jak najbardziej sprawiedliwy. Tym samym „Iskra” zajmuje ósme miejsce i ma na swym koncie 21. oczek.
W najbliższą sobotę o godzinie 14:00 golczewanie podejmą „Inę” Ińsko, która jest na pozycji dwunastej po ostatniej wygranej 3:1 u siebie z „Zorzą” Dobrzany.
W pierwszej rundzie nasz zespół nieoczekiwanie przegrał w Ińsku 0:1, więc czas na skuteczny rewanż, bo i punktów „Iskrze” również potrzeba.
„Iskra” zagrała w Szczecinie w składzie: Kowalski (I) – Olenyuk, Cupryn, Kańczucki, Gibas – Pflantz, Smerdel (75’ Sobański), Hus, Piotrowski R. (85’ Witkowski) – Kostur (68’ Biernacki), Trociuk (89’ Wiśniewski).

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *