Fabryka bombek

program euro

Projekt „Równy Start – przedszkole integracyjne w Kamieniu Pomorskim” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kamień Pomorski, 30.11.2015r
Fabryka bombek
Dnia 30.11.2015r wychowankowie Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Równy Start w Kamieniu Pomorskim projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, uczestniczyło w wyjeździe rehabilitacyjno-edukacyjnym do fabryki bombek „Testpol” w Nacławiu.
Na wyjazd dzieci pojechały wynajętym autobusem.
Tego dnia odkryły tajniki tworzenia świątecznych bombek, zobaczyły liczne kształty oraz zdobienia wykonywane oczywiście ręcznie, przez pracownice tejże fabryki. Zobaczyły na własne oczy jak Pani przy pomocy ognia i kawałka szkła stworzyła bombkę, o kształcie który tylko przyszedł jej do głowy, następnie dzieci udały się do pomieszczenia gdzie farbuje się bombki. Panie nauczycielki miały okazję zafarbować „posrebrzyć” bombkę a nawet niektóre mogły polatać na miotle, gdyż oczywiście zafarbowanie takiej bombki nie udałoby się bez wypowiedzenia magicznego zaklęcia „czary mary, hokus, pokus, bęc”. Kolejnym etapem wycieczki, było przejście do pomieszczenia zdobienia bombek, Panie pracujące tam bardzo zręcznie i dokładnie zdobiły pomalowane już bombki. Po zwiedzeniu wszystkich pomieszczeń fabryki, oraz po zapoznaniu się z etapami tworzenia bombek dzieci udały się do przyzakładowej farmy, na której znaleźć można było indyki, kaczki, oraz bardzo kolorowe bażanty.
Na pamiątkę każdy przedszkolak dostał imienną bombkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *