Emerycka Akcja „Jabłko”

Podobnie jak w podobnym okresie ubiegłego roku, do kamieńskiego Koła PZERiI dotarła pierwsza duża partia pięknych, soczystych jabłek z centralnej Polski, z okolic Grójca.

Jak podkreśla przewodniczący tego stowarzyszenia, Stanisław Salanek, nie będzie to na pewno jednorazowa dostawa. W miarę potrzeb i możliwości podobne transporty odbywać się będą już niebawem.

17 listopada (wtorek) przyjechało wiele ton jabłek, które trafiają i trafią do emerytów i rencistów skupionych w tym Kole, na pewno trafią do jego członków także w podległych placówkach, jak choćby do Golczewa, Dziwnowa czy Świerzna.

Procedura transportu tych owoców trwała jakiś czas, ale doczekała szczęśliwego końca. I na dni słoty, wiatrów i niepogody, jabłka są jak znalazł. Ten smaczny, polski owoc, zawierający wiele cennych witamin, jest każdemu organizmowi, także niezbędny starszym osobom.

„Cieszę się, że po raz wtóry udało nam się zalatwić tę i następne dostawy. To dobry zastrzyk witamin dla naszych członków. A że nasze jabłka spod Grójca cieszą się popularnością, niech świadczy o tym fakt, że w ubiegłym roku takich wielotonowych dostaw mieliśmy kilka i jabłka rozchodziły się w mgnieniu oka, niczym świeże bułeczki.” – mówi przewodniczący kamieńskiego Koła.

Informacji o możliwości odbioru jabłek z magazynu usytułowanego przy ul. Orzeszkowej, można zasięgnąć w biurze Koła przy ul. Kościuszki 3 A w godzinach jego urzędowania we wtorki i w piątki w godzinach 10:00 – 14:00. Osobiście jabłka można odbierać z magazynu w środy w godzinach 10:00 – 14:00.

Nam nie pozostaje pogratulować inwencji, samozaparcia, cierpliwości, bo jak wiadomo, w Polsce biurokracja niestety panoszy się w każdym możliwym miejscu.

I wszystkim życzymy witaminowego smacznego.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *