Dzisiejszy dodatkowy koncert w ramach kamieńskiego festiwalu organowo – kameralnego upłynął pod znakiem amerykańskich wykonawców

Dzisiaj (środa 20.06.2018 r.) w kamieńskiej Konkatedrze odbył się pierwszy z dwóch dodatkowych koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Dziś też licznie zgromadzeni słuchacze mogli posłuchać świetnej muzyki w iście świetnym wykonaniu.

Przy klawiaturze wiekowych organów zasiadł muzyk młodszego pokolenia, John Morrow, którego gra towarzyszyła przez liczne utwory założonego w 2005 roku Chóru „Zielinski Singers” (stan Oklahoma) pod dyrekcją Richarda Zielinskiego, mającego polskie korzenie. Nadmieńmy, iż R. Zielinski jest wychowankiem szczecinianina, nieżyjącego już prof. Jana Szyrockiego, który był niegdyś ściśle związany z kamieńskim festiwalem.

Słuchacze złożeni w większości z wczasowiczów i turystów goszczących nad naszym morzem, usłyszeli bagatelka, aż 15. utworów! W tym tak znanych kompozytorów jak: J. S. Bacha czy Marka Jasińskiego (1949 – 2010). A nadto, Charlesa Gounoda, Mortona Lauridensa czy czeskiego kompozytora, Antonina Dvoŕaka i kilku innych kompozytorów pochodzących m.in. ze Stanów Zjednoczonych.

Kto był, nie żałował, bo było doprawdy czego posłuchać, bowiem bez dwóch zdań, amerykańscy wykonawcy to klasa nie tylko sama dla siebie. Po prostu z najwyższej półki.

Już w najbliższy piątek (22.06.) kolejny koncert, w którym wystąpią tylko polscy wykonawcy, w tym powstały w 2006 roku znany i ceniony Chór Uniwersytetu Szczecińskiego. Początek koncertu jak zwykle i niezmiennie o godzinie 19:00.

Miwa

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *