Dzień Ziemi z uczniami kamieńskiego Koła PSONI

W piątek, 20.04.2018 r. zorganizowano w PSONI w Kamieniu Pomorskie (przypadający na 22 kwietnia.) Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.

Wszystkim zebranym przedstawiono historię obchodzenia tego wydarzenia i przypomniano, w jaki sposób ludzie z całego świata wyrażają protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska i że każdy człowiek na naszej Planecie, powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym otoczeniu, aby ulżyć ziemi i zaprzyjaźnić się z nią.

Po wprowadzeniu w temat, przeczytano wiersze pt. „Moja Planeta” i „Segregacja”, następnie opiekunowie wraz z uczniami wzięli udział w zabawie ruchowej „Zielone listki”.

Uczniowie OREW, SPdP podzieleni na grupy, mieli za zadanie poukładać „rozsypanki puzzlowe”, rozwiązać krzyżówkę z hasłami, utworzyć hasło wiodące oraz namalować pracę tematyczną w dowolnej formie, uruchamiając własna kreatywność. Na zakończenie części konkursowej rozwinięto temat segregacji, który kontynuowany był na świeżym powietrzu. Wszyscy zbierali, segregowali śmieci do wcześniej przygotowanych oznaczonych odpowiednimi kolorami worków foliowych. W nagrodę, za zaangażowanie, za efektywne działania edukacyjne, była niespodzianka w postaci pieczonych kiełbasek. A przy tym, dobre warunki pogodowe sprzyjały znakomitej zabawie uczniów, pomagając w rozwijaniu zainteresowania otoczeniem oraz wniosły pozytywną energię na cały dzień.

Info. wł.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *