Duży wzrost liczby ofiar koronawirusa w Polsce.

. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podał liczbę

Koronawirus w Polsce znów rośnie w siłę. W środę odnotowano ponad 12 tys. nowych przypadków zakażeń. Jak podkreślił w programie WP „Tłit” Wojciech Andrusiewicz, najważniejszym odnośnikiem są dane z zeszłego tygodnia. – Mamy więcej zakażeń o około 3,5 tysiąca. Mamy też więcej zgonów, dzisiaj jest ich 372. To o 93 zgony więcej niż w ubiegłą środę – mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Jak dodał, w najbliższych dniach możemy spodziewać się około 10-12 tys. zakażeń na dobę. Andrusiewicz przyznał, że najgorsza sytuacja związana z koronawirusem w Polsce jest na Warmii i Mazurach. – W danych przoduje Mazowsze, które ma około 1900 nowych zakażeń, jednak jeżeli przyjmiemy te dane w stosunku do liczby mieszkańców i zestawimy z tym blisko 1000 zakażeń na Warmii i Mazurach, to jednak ten region przoduje – podkreślił Wojciech Andrusiewicz. – Ważna jest transmisja między mieszkańcami, dlatego dane dotyczące Warmii i Mazur są danymi niepokojącymi – dodał rzecznik resortu zdrowia.

Mapa zakażeń koronawirusem w Polsce pokazuje, że ponad 200 tysięcy zachorowań potwierdzono na Mazowszu, zaś ponad 100 tysięcy przypadków SARS-CoV-2 w kolejnych siedmiu województwach. Adam Niedzielski powiedział dziś o 12 146 nowych przypadkach potwierdzonych ostatniej doby. To najwyższy dzienny bilans od 6 stycznia. Zobacz najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia.

12 146 – ponad 5800 więcej niż wczoraj – nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono w środę. Powiedział o tym minister Adam Niedzielski w radiu TOK FM, przed oficjalnym komunikatem resortu, który ma być opublikowany o godz. 10:30. Dzisiejszy bilans zakażeń jest o ponad 3,5 tysiąca wyższy niż tydzień temu. Ostatnio więcej przypadków potwierdzonych było 6 stycznia 2021.

1 661 108 przypadków koronawirusa potwierdzono w Polsce od początku pandemii. Liczba zgonów wśród pacjentów z COVID-19 wynosi 42 436. Ponad 200 tysięcy zakażeń SARS-CoV-2 potwierdzono już na Mazowszu, ponad 100 tysięcy w siedmiu województwach: na Śląsku, Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, Małopolsce, Pomorskiem, Kujawsko-Pomorskiem oraz Łódzkiem.

 

To top