Duże zainteresowanie drugim kamieńskim Festynem Modelarskim

Wczoraj i dziś w hali kamieńskiego MOSiR – u odbywa się zaaranżowany i przygotowany przez Kamieński Dom Kultury niezwykle ciekawy drugi Kamieński Weekend Modelarski. Impreza zgromadziła blisko 35. modelarzy nie tylko z powiatu kamieńskiego. Jest też liczna grupa przedstawicieli Szczecina. Są tu zatem liczne modele statków, okrętów, żaglowców i oczywiście szeroka gama modeli latających, jak również cieszące się szczególnym wzięciem przez dzieci i młodzież, makiety kolejek z sunącymi po torach pociągami.

Podczas festynu prowadzone są również warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży, gdzie każdy może popróbować swoich sił przy sklejaniu czy malowaniu jakiegoś modelu.

Wśród modelarzy  jest między innymi Kazimierz Jobell spod kamieńskiego Trzebieszewa, który zajmuje się modelarstwem od ponad 12 lat. A więc, jak twierdzi, odtąd, kiedy przeszedł z pracy w Państwowej Straży Pożarnej na emeryturę.

„Wykonanie każdego modelu kosztuje mnóstwo czasu. Liczy się przede wszystkim precyzja, jak i wytrwałość i zarazem cierpliwość, bowiem niektóre elementy są naprawdę niewielkie, dlatego precyzja jest tu niezbędna.” – opowiadał zainteresowanym jego modelami pan Kazimierz, który ma na swym koncie szereg interesujących i udanych modeli.

Dziś drugi dzień festynu, który odbywać się będzie w godzinach 10:00 – 16:00, w którym m.in. odbywać się będzie dalszy ciąg warsztatów modelarskich czy budowy modeli kartonowych. Odbędą się też konkursy w których warto będzie wziąć udział, bo nagrody są naprawdę istotnie ciekawe.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *