Drugi Światowy Zlot Polonii Żeglarskiej w Kamieniu Pomorskim

Yacht Klub Polonia Skandynawia (ta nazwa od 2015 r.) ze szwedzkiego Malmö, który zawiązał się w 2008 roku za sprawą jego obecnego Komandora, Andreasa Henrikssona, wówczas jeszcze jako Yacht Klub Polonia Malmö, w tym roku po raz drugi zorganizował Światowy Zlot Polonii Żeglarskiej, który właśnie trwa w ten weekend.

Miłym akcentem tego wydarzenia jest to, że żeglarze – polonusi wybrali właśnie Kamień Pomorski, zadomowiając się po raz drugi w ciągu pięciu lat na kamieńskiej Marinie imieniem kpt. ż.w.j. Zdzisława Michalskiego.

Pierwszy raz, pięknie położony w otoczeniu Zalewu Kamieńskiego Kamień Pomorski, witał i gościł polonijnych żeglarzy w roku 2014. Wtedy gościło tu 80 polonijnych żeglarzy, którzy przybyli z kilku zakątków świata.

Jak mówi Komandor Yacht Klubu z Malmö, tegoroczne żeglarskie spotkanie ma obfitować w szereg atrakcji. Między innymi zaplanowano dla uczestników zlotu piątkowy organowy koncert w kamieńskiej katedrze, występy kapel szantowych czy wspólne śpiewanie. Nie tylko przy grillowaniu.

Uroczystego otwarcia tej żeglarskiej imprezy dokonano w sobotę (20.07.) po czym żeglarze udali się na spacer i zwiedzanie zakątków miasta i jego ciekawych zabytków.

W ramach zlotu odbędą się również mini regaty „Optymistów” dla żeglarzy imprezy, którzy przybyli na nią z przede wszystkim krajów skandynawskich.

I podobnie jak podczas wcześniejszego zlotu, na wszystkich czeka przyjazna, miła, i oczywiście bratnio – żeglarska atmosfera. No i nie inaczej przy tym, jak snucie wspomnień i ogólna ponadczasowa żeglarska integracja.

W ramach zlotu, w sobotę w sali konferencyjnej Ratusza odbyło się istotnie ciekawe spotkanie poświęcone utworzeniu Europejskiej Federacji Polonijnych Klubów Żeglarskich.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *