Druga wygrana kamieńskiego „Gryfa” w spotkaniu testowym

Przed tygodniem kamieńscy gryfici rozpoczęli serię sparingowych test – meczów na boiskum ze sztuczną nawierzchnią w Kamieniu Pomorskim. Tak dla przypomnienia, na początek było to „Wybrzeże Rewalskie” Rewal, z którym nasz zespół wygrał bardzo wysoko, bo aż 13:2 (7:1).

W minioną sobotę (2.02.) „Gryf” zagrał z „Jeziorakiem” Szczecin – Załom, występującym w obecnym sezonie w klasie okręgowej (siódma lokata). Dodajmy, razem z naszą „Iskrą” Golczewo.

Warunki iście zimowe, sztuczna murawa, nie pozwalały na większe forsowanie tempa spotkania, ale z przebiegu całości meczu, „Gryf” był drużyną dużo lepszą, dojrzalszą i ostatecznie wygrał z Załomiakami 3:0, prowadząc do przerwy 1:0 po golu piłkarza będącego na testach w „Gryfie”, a także Kornela Pflantza oraz Bartosza Sasina.

W spotkaniu testowano siedemnastu piłkarzy, z czego dwóch to prawdopodobnie już niebawem zawodnicy „Gryfa”, którzy zasilą zespół w wiosennej rundzie. Zresztą dodajmy, w przeszłości byli i grali w naszym klubie. Szykują się zatem powroty. Czy wielkie? To się okaże.

Kolejny sparing „Gryfa” odbędzie się dopiero w środę 13 lutego. I podobnie jak dwa pierwsze, na boisku w Kamieniu Pomorskim. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Pierwotnie zaplanowano na najbliższy weekend (8.02.) mecz z rezerwami „Pogoni” Szczecin. Jednak w związku z tym, że obie ekipy spotkają się już 2 marca w ramach rundy Pucharu Polski, zatem od tego potkania obie strony odstąpiły. I chyba słusznie.

Trenerzy Szymon Smerdel (grający trener) oraz Paweł Pawlaczyk (II trener), mają do dyspozycji 22 piłkarzy. I w zasadzie wszyscy oni są w dobrej formie fizycznej. Nikt nie narzeka na jakikolwiek większy lub mniejszy uraz. Jest więc nadzieja, że z początkiem marca, kiedy zaplanowano kolejną rundę Pucharu Polski, w którym udział bierze nasz zespół, jak i z początkiem IV – ligowej rundy rewanżowej, wszystko powinno być na miejscu i w należytym porządku.

A Szymon Smerdel wychodząc uśmiechnięty na murawę w sobotnim spotkaniu, powiedział w kontekście rewanżów, króciutkie zdanie: „Miejmy nadzieję, że tym razem będzie tylko i wyłącznie OK. A wtedy w całych rewanżach będzie naprawdę całkiem dobrze. Wierzę w to wraz z chłopakami bardzo głęboko.”

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *