Dodatkowe zajęcia dla uczniów z Pomorza Zachodniego. Są granty dla samorządów – podpisanie umów

Pandemia zmieniła myślenie o szkole. Już nie tak dużym problemem jest dostępność do sprzętu umożliwiającego w razie potrzeby naukę zdalną, ale kondycja psychiczna dzieci i młodzieży. W powrocie do normalności ma pomóc program grantowy przygotowany przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego, dzięki któremu najmłodsi mieszkańcy Pomorza Zachodniego zostaną objęci dodatkowym wsparciem psychologiczno-pedagogicznym.

W środę, 20 października o godz. 13 w siedzibie Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego odbędzie się podpisanie umów z przedstawicielami 15 samorządów, które pozyskały granty na dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze m.in. z polskiego, matematyki, biologii, chemii, z zakresu przedmiotów zawodowych, zajęcia logopedyczne czy rozwijające kompetencje emocjonalne-społeczne. To pierwsza grupa JST, która uzyskała pozytywną ocenę i została zakwalifikowana do wsparcia.

W spotkaniu wezmą udział: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz oraz przedstawiciele: Gminy Wierzchowo, Gminy Stepnica, Gminy Sianów, Gminy Kobylanka, Powiatu Goleniowskiego, Gminy Szczecinek, Gminy Golczewo, Powiatu Łobeskiego, Powiatu Kamieńskiego, Gminy Mielno, Gminy Choszczno, Gminy Drawno, Gminy Suchań, Miasta Białogard i Gminy Malechowo.

Przyznane w tej turze granty zostaną przeznaczone na 3 935 godzin zajęć indywidualnych oraz 15 953 godziny zajęć grupowych. Wysokość przyznanych środków ustalana jest na podstawie liczby uczniów wykazanych w Systemie Informacji Oświatowej.

Projekt „Pomorze Zachodnie – wsparcie psychologiczno-pedagogiczne” realizowany jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działania 7.7 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020. Wartość całego przedsięwzięcia to 16,5 mln zł.

Pomorze Zachodnie – wsparcie psychologiczno-pedagogiczne

Podpisanie umów z JST

ŚRODA, 20 października 2021 r., godzina 13

Sala Sesyjna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Zapraszamy!

Emilia Wolf

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top