Czy zrywanie asfaltu na ulicy Mieszka I było niezbędne?

Wielkie oburzenie mieszkańców Kamienia Pomorskiego wzbudził fakt zrywania asfaltu na dobrym odcinku ulicy Mieszka I. Niszczenie drogi rozpoczęła ekipa remontowa w poniedziałek 3 września. Asfalt zerwano od skrzyżowania ulicy Mieszka I z ulicą Orzeszkowej do skrzyżowania z ulica Jana Kilińskiego.  Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego nie kryli swojego oburzenia w tej sprawie. Według nich odcinek ten był jednym z najlepiej wykonanych i zadbanych odcinków ulic w Kamieniu.

Ludzie klęli i pukali się w czoło. Zdarzają się takie przypadki w wielu miastach i gminach, a to trzeba położyć kanalizację o której ktoś wcześniej zapomniał, a to poprowadzić gaz. Ale przykład Kamienia Pomorskiego to wyczyn nie lada, wart odnotowania w najstarszych kronikach historycznych. Otóż jak to wyjaśnił na facebooku Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryło. Otóż według Burmistrza “Sporo kontrowersji wzbudziła decyzja o frezowaniu dobrego odcinka drogi. Jest to oczywiście zrozumiała uwaga, bo wiele dróg w naszej gminie wymaga remontu. Warto jednak powiedzieć, dlaczego musieliśmy to zrobić. W trakcie starania się o dofinansowanie zewnętrzne okazało się, że jednym z głównych elementów, który decydował o przyznaniu większej ilości punktów rankingowych była kontynuacja przebudowy od ulic – Mieszka I, Chrobrego i Dziwnowskiej, które 2 lata wcześniej została zmodernizowane dzięki środkom z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Uprzedzając internetowe dyskusje, od razu powiem, że nie mogła być to kontynuacja przebudowy od Starego Rynku. Część ulicy Mieszka I jako bezpośrednio towarzysząca inwestycji musiała zostać zaplanowana do przebudowy. Bez tego nie byłoby szansy na skorzystanie z unijnych pieniędzy, co całkowicie przekreśliłoby możliwość remontu!”
No cóż Pan Burmistrz oficjalnie na portalu społecznościowym przyznaje się do oszustwa. Przyznaje że celowo zaplanowano zniszczenie dobrego odcinka drogi by uzyskać środki zewnętrzne na remont pozostałego odcinka tej ulicy. Trudno uznać taką postawę za właściwą. Nie mam też wątpliwości że ten problem można było załatwić inaczej, gdyż nie wyobrażam sobie by program z którego sfinansowano remont tej ulicy dopuszczał możliwość takiego marnotrawstwa środków zewnętrznych.
Nie pierwsza to zła decyzja obecnego włodarza Kamienia Pomorskiego. W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, mieszkańcy gminy Kamień Pomorski mają możliwość zmiany sytuacji i niedopuszczenie Pana Kuryłły do dalszego marnotrawienia publicznych środków.
W.T.

 

 

 

Jeden komentarz na temat: Czy zrywanie asfaltu na ulicy Mieszka I było niezbędne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *