Czy to już koniec Kamienia Pomorskiego

Obserwując obecną sytuację, jaka występuje w Kamieniu Pomorskim, można tak po prawdzie uznać, że gmina Kamień Pomorski chyli się ku upadkowi, a miasto z dnia na dzień podupada. W tym miejscu trzeba uczciwie przyznać, że władze miasta i gminy Kamień Pomorski latami pracowały na taką  sytuację.  Zaczął Pan Stefan Oleszczuk w maju 1990 roku, natomiast Pan Burmistrz Stanisław Kuryłło jest obecnie tym, który jako ostatni zgasi światło.

Piękne gospodarne i z tradycjami miasto, tego miasta zabytki oraz typowo rolnicza gmina i wszechobecne „nieudacznictwo” sprowadziły miasto i gminę Kamień Pomorski poniżej parteru, z którego ciężko będzie się wygrzebać, jeżeli w ogóle będzie to możliwe. A winnych, jak to zawsze w Polsce bywa, będzie brak. Więc za megalomanię władzy (radnych też!) i naiwność wyborczą zapłaci kamieński suweren. Sami tego chcieliście, bo ktoś na kogoś tu głosował, dał się nabrać na gładkie słówka. Czy tak nie było naprawdę?

Z informatora Krajowej Agencji Wydawniczej z 1979 roku poświęconego miastu i gminie Kamień Pomorski wynika jednoznacznie, jak wysoką pozycję gospodarczą w tym okresie miał Kamień Pomorski. Po upadku PRL wraz z nadejściem RP przyszły demony likwidacji i totalnej rozpierduchy, która trwa z małymi przerwami tu do dziś, a więc  ponad 26 lat i końca nie widać, bo kto jak kto, ale panująca w Kamieniu władza zawsze wie wszystko najlepiej. Właśnie w tym roku pewien znany w Kamieniu Pomorskim przedsiębiorca z ul. Orzeszkowej miał rozpocząć produkcję tzw. „niezbędników” (nóż, łyżka, widelec), takie trzy w jednym, później pojawiła się kolejna okazja na specjalny niezbędnik wojsk specjalnych i kiedy już wszystko było cacy i na tak, tajemniczy „ktoś” z kamieńskiego magistratu puścił „krzywy” hejt o gościu, że coś tam, coś tam, i tym samym interes poszedł się …………….!

Oczywiście, że powiem kto, komu, gdzie i dlaczego. Ale nie teraz, a przed wyborami samorządowymi, bo trzeba oddzielić ziarno od plew, gdyż ile razy można w końcu wchodzić do tej samej ….. zabrudzonej rzeki. No chyba, że ktoś lubi takie „klimaty”! Faktem niezaprzeczalnym jest to, że na WASZYCH OCZACH zniszczono WAM, WASZE miasto, tego miasta gospodarkę i prestiż. W okresie styku dwóch układów militarnych, tj. NATO i Układu Warszawskiego w mieście i gminie Kamień Pomorski produkowano na potrzeby sił zbrojnych i tzw. „Obrony Cywilnej” 17 komponentów, z których dwa były eksportowane na stałe, a jeden w cyklu co 6 miesięcy i to w sytuacji, gdy „blok Państw tak zwanej  demokracji ludowej” tak zażarcie rywalizował i walczył z „anglo-amerykańskim imperializmem”! Dziś już takowej rywalizacji nie ma, ale za to w RP szaleje dobrowolna, ale nie bezinteresowna „V kolumna” złożona z bezideowych nieudaczników, których charakteryzuje taktyka „spalonej ziemi” oraz zasada: tym głośniej i więcej będą o mnie mówić im więcej spieprzę, a że źle mówią to nieważne. Grunt, że mówią, a jak mówią to jest szansa, że znów mnie wybiorą i znów się na p…… nabiorą!

Od kilku już lat w gminie Kamień Pomorski jest  tzw. Specjalna Strefa Ekonomiczna, więc pytam na razie grzecznie, czy WASI radni zadali pytanie Panu Burmistrzowi i sobie też: dlaczego tam jeszcze nic nie ma?! Gwoli ścisłości jeden kamieński przedsiębiorca, póki co otwiera biznes w Szczecińskim Parku Technologicznym i jestem ciekaw czy zarazi tym zrywem innych? A przecież takiej opcji wykluczyć się nie da i Szczęść im Boże, skoro  dosłownie zrozumieli wyborcze hasło Pana Burmistrza Kuryłły „Pora na zmiany”.  Tak jest, Pora z tej gminy wiać, bo przyszłości tu jak na razie brak,  nie powiem, by nie wyjść na okrutnika, „żadnej przyszłości”! Przykład upadku Kamienia Pomorskiego powinien być akademickim przykładem, jak nieudolne rządzenie i zarządzanie w administracji samorządowej plus megalomania z pychą prowadzą do upadku. Nie dość, że dobrze, ale i na całe szczęście dla powiatu kamieńskiego, dobrze rozwija się w tym powiecie miasto i gmina Dziwnów. I właśnie tu upatruję oraz w Dziwnowie  widzę „stolicę” kamieńskiego powiatu! A więc Pora przygotować się na zmianę relokacji stolicy kamieńskiego powiatu.

Michał Andrzej Ratajczyk

 

To top