Czwarta runda Pucharu Polski przełożona, stąd w sobotę ostatni przed wiosenną rundą sparing kamieńskiego „Gryfa” z „Iskrą” Golczewo

Na nadchodzącą sobotę zaplanowana była czwarta runda Pucharu Polski, w której miały zagrać m. in. trzy zespoły z naszego powiatu, a są nimi: wolińska „Vineta”, „Gryf” Kamień Pomorski i „Iskra” Golczewo. Jednak w skutek obecnie trudnych zimowych warunków, śniegu oraz tęgiego mrozu, ZZPN postanowił przełożyć tę rundę na 21 marca br.

W związku z zaistniałą sytuacją, niektóre zespoły postanowiły rozegrać w to miejsce kilka swoich sparingów. I tak czyni to kamieński „Gryf” oraz „Iskra” Golczewo, które zagrają ze sobą w jutrzejszą sobotę o godzinie 16:00 na sztucznej nawierzchni boiska w Kamieniu Pomorskim.

Gryfici zagrają zmienieni co nieco kadrowo, podobnie jak „Iskra”, w której szeregach będzie grać nowy trener, Łukasz Cebulski (wywodzi się z Golczewa i w „Iskrze” rozpoczynał swoją bogatą karierę), wraz z kilkoma nowymi piłkarzami, w tym pozyskanym pod koniec lutego ukraińskim piłkarzem, który grał do niedawna w jednej z drużyn grających w swojej rodzimej trzeciej lidze.

W obu zespołach mówi się całkiem odważnie, że piłkarze, którzy zasilili swoje zespoły w przerwie zimowej będą dla nich sporym wzmocnieniem. Sobotni sparing to dla gryfitów i „Iskry” jest ostatnim sparing – testem przed rozpoczynającą się za tydzień rozstrzygającą rundą wiosenną sezonu 2017/18.

Przypomnijmy, że po rundzie zasadniczej całkiem dobrą pozycję zajmuje w swojej IV lidze kamieński „Gryf”. Z kolei „Iskra”, walcząca z plagą kontuzji na jesieni, grająca w byłej piątej lidze, zajmuje dość odległą pozycję w tabeli, i jej piłkarze będą musieli się całkiem sporo natrudzić, by skutecznie powalczyć o ligowy byt i pozostanie.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *