Cóż to były za Ferie w MDK

Zimowe ferie są już za nami. Przez dwa tygodnie w Międzynarodowym Domu Kultury odbywały się zajęcia dla dzieci, które mogły zagospodarować swój wolny czas, wybierając spośród wielu ciekawych propozycji. Zajęcia odbywały się jednocześnie w sześciu salach, a oprócz tego były wyjścia do kina „ Eva”:
W ramach ferii odbyły się dwa seanse filmowe: „Fistaszki” dla dzieci młodszych oraz „ Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy” dla nieco starszych. W dniu 5 lutego dzieci obejrzały spektakl teatralny „Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów z Krakowskiego Studia Małych Form Teatralnych „ Art –Re”.

W trakcie ferii w MDK dzieci spędzały swój czas bardzo aktywnie, próbując sił w szachach, warcabach, tenisie stołowym oraz grze FIFA, poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych turniejów:

Warcaby – dziewczyny
I miejsce – Oliwia Wesołowska
II miejsce – Maja Duszyńska
III miejsce – Milena Jabłońska

Warcaby – chłopcy:
I miejsce – Bartosz Piorun, Marcel Paluch
II miejsce – Damian Różycki, Natan Ścibor
III miejsce – Olaf Rochowicz, Jan Zapała

Szachy:
I miejsce – Bartek Piorun
II miejsce – Olaf Rochowicz
III miejsce – Marcel Paluch

Tenis stołowy – dziewczyny:
I miejsce – Anna Buca
II miejsce – Kinga Rębek
III miejsce – Karolina Cader

Tenis stołowy – chłopcy:
I miejsce – Oskar Rochowicz
II miejsce – Konrad Dubako
III miejsce – Daniel Krupski

Gra FIFA 2016

I miejsce – Damian Różycki
II miejsce – Oskar Rochowicz
III miejsce – Bartosz Piorun
W ramach ferii odbyły się wycieczki po najważniejszych atrakcjach Wolińskiego Parku Narodowego, na których dzieci poznawały tajemnice Wolińskich Lasów, była też lekcja multimedialna w Muzeum Przyrodniczym, na której dzieci poznawały tajemnice świata zwierząt.
W naszej pracowni plastycznej dzieci wykonały mnóstwo prac plastycznych:
w tym: kartki metoda quilingową, witraże, piękne ręcznie malowane poduszki, zabawki z pomponów, biżuterię i wiele innych wspaniałych rzeczy.
Na warsztatach młodych oceanologów dzieci dowiedziały się dlaczego plaży ubywa lub przybywa, jak samodzielnie przewidywać pogodę oraz jak rozpoznać gatunki ryb bałtyckich.
Na zajęciach „ Co nam daje las”, przygotowanych przez Nadleśnictwo Międzyzdroje, dzieci w formie zabawy poznawały tajemnice świata zwierząt
i polskich gatunków drzew oraz zagłębiały się w tajniki pracy leśnika, wykonały ciekawe prace metodą origami.
Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia „Skate Junior”, prowadzone przez Pracownię Motywacja i Działanie, na których dzieci spróbowały swoich sił na longboardzie, deskorolce, poznawały tajniki sportów ekstremalnych.
W ramach ferii odbyły się spotkania „ Bezpieczne ferie z WOPR”, na których ratownicy przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz zademonstrowali niektóre techniki udzielania pierwszej pomocy.
Prawie codziennie odbywały się zabawy na scenie: taniec, gra muzyczna Bum Bum Rurki a także zabawy z mikrofonem dla wszystkich chętnych.
W piątek 12 lutego odbyło się zakończenie ferii: wystawa prac plastycznych, konkurs „ Mam talent” oraz wręczenie nagród i dyplomów. Była słodka niespodzianka oraz mnóstwo zabawy. Dzieci szczęśliwe i wypoczęte od poniedziałku wracają do szkolnych obowiązków i już dzisiaj zapraszamy na nasze propozycję feryjne za rok.

Międzynarodowy Dom Kultury szczególnie chciałby podziękować
w przygotowaniu programu feryjnego: Pani Elżbiecie Jakubiak, kierownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej, Dyrektorowi oraz pracownikom Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach, Pracowni Motywacja i Działanie, Nadleśnictwu Międzyzdroje, Wolińskiemu Parkowi Narodowemu, Stacji Morskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, Agencji Master Brand, oddziałowi WOPR
z Międzyzdrojów oraz wszystkim, którzy się włączyli w organizację zimowych ferii w MDK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *