Chodnik przy ul. Wąskiej to nadwątlony przeżytek…

W ostatnich latach w Kamieniu Pomorskim odnawiano sporo chodników, modernizuje się kolejne ulice, takie jak dajmy na to ostatnio: Mieszka I, Chrobrego i Dziwnowska.

Po raz wtóry przechodziliśmy chodnikiem przy ul. Wąskiej, i co? Nic, tylko po prostu chodnik jest do wymiany. Nierówne, popękane płytki, w niektórych miejscach ich brak, sprawiają w rzeczy samej, że nie chodzi się tym kilkudziesięciometrowym odcinkiem zbyt bezpiecznie. Szczególnie kiedy jest po opadach lub podczas przymrozków. A już po zmroku? Sami się możecie domyślić.

Tym właśnie chodnikiem codziennie wędrują liczni przechodnie, w dużej mierze dzieci, do i z pobliskiej Szkoły Podstawowej   nr 1.

Chodnik ma już swoje lata, jest nadwątlony czasem, co widać. I jest on po prostu mocno zużyty. Może władze miasta wezmą w niedalekiej przyszłości pod uwagę remont tego odcinka chodnika, którego koszt zapewne nie byłby aż nadto wysoki. A i potem wszystkim chodziłoby się po nim lepiej, bezpieczniej i byłoby przy tym estetycznie i miło.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *