Budynek kamieńskich WTZ przy M. Kopernika zmieni się nie do poznania. Jest już wizualizacja i decyzja o warunkach zabudowy!

Od pewnego i to dłuższego czasu, trwają przygotowania nad zmianą budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Kole PSOUU przy ul. Kopernika. Obecny jest już w dużej mierze zdekapitalizowany i naprawdę jest już czas na jego zmianę.
Zarząd kamieńskiego Koła PSOUU czas jakiś temu podjął decyzję by przymierzyć się do wybudowania w tym miejscu nowego, okazałego i przede wszystkim funkcjonalnego budynku, który będzie standardami dorównywał tym najwyższym. Założenie jest więc proste.
Kłody pod nogi jednak kładli jak dotąd mieszkańcy pobliskiego budynku przy ul. Wysockiego, twierdzący, że nowy budynek będzie zasłaniał im widok z okien czy też balkonów.
Jednak pomysłodawcy projektu (obecnie wstępnej wizualizacji) są na ten argument przygotowani, bowiem w części nowego budynku (trzy kondygnacje plus poddasze) która rzekomo ma mieszkańcom zasłaniać widok, będzie usytuowany parterowy taras z wejściem do kawiarni.
W Kole PSOUU przygotowano już ciekawą i obiektywną wizualizację obiektu i terenu wokół na którym doskonale widać, że budynek ani na jotę nie powinien zasłaniać widoku mieszkańcom pobliskiego budynku (ul. Wysockiego).
Przygotowywanie się do kolejnej budowy (pierwsza też ogromna wykonana kilka lat temu siedziba m. in. Koła PSOUU i OREW) trwa w najlepsze przechodząc kolejne procedury związane z takim zamiarem.
Teraz przychodzi czas na rozpisanie przetargu na wykonanie projektu tej inwestycji i jak mówi przewodnicząca Koła PSOUU, Jolanta Janik, kierujemy się wszelkimi dostępnymi kryteriami, by też czegoś nie przeoczyć i po prostu działać jak najbardziej zgodnie z prawem.
Ta przygotowywana kolejna inwestycja budowlana w Kamieniu Pomorskim świadczy, że powoli, ale sukcesywnie coś się w tym mieście dzieje. Może to też jakaś jaskółka na lepszą przyszłość dla Kamienia?
Wiele jest jeszcze do zrobienia w tej kwestii. Poprzednia ekipa w Ratuszu zrobiła całkiem sporo, ale nie do końca. Obecna próbuje na różne sposoby pozyskiwać fundusze, po to by myśleć o inwestowaniu w cokolwiek. Jak na razie z różnym skutkiem, bowiem modernizacja ulic: Chrobrego, Dziwnowskiej i Mieszka I to przecież zasługa tych co odeszli ze stołków po ostatnich wyborach samorządowych.
Nowy budynek PSOUU przy ul. Kopernika stanie się w niedalekiej przyszłości faktem i niejako wizytówką Koła. I cieszyć się tylko trzeba, że dzięki temu poprawią się w nim warunki dla uczestników, będzie więcej miejsc, będzie też możliwość przyjęcia większej ilości uczestników, bo wiedzieć nam trzeba, o czym staramy się „nie wiedzieć” lub machamy na to ręką niestety z niekłamaną z obojętnością (rodzaj znieczulicy), że dzieci niepełnosprawnych w naszym regionie jest niestety sporo. I zamysłem wielu jest to, i chwała im, by żyły jak najbardziej godziwie, miały specjalistyczną opiekę, by mogły się uczyć i również doskonalić. Bo od nas ludzi zdrowych i od państwa to im się w rzeczy samej należy. A ta inwestycja w niedalekiej przyszłości może im w tym dopomóc.
I jeszcze jedno, przybędzie spora liczba miejsc do pracy. A wiadomo, że w naszym regionie nie ma przemysłu i stopień bezrobotności jest stosunkowo wysoki. Trak więc każde miejsce i stanowisko pracy w Kamieniu Pomorskim jest dosłownie na wagę złota.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *