Blisko, coraz bliżej? – Gryficki szpital zamknięty. Oficjalny komunikat lecznicy

Szpital w Gryficach objęty kwarantanną. Potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u dwóch pracowników placówki. Ustalane są osoby, które miały z nimi kontakt.

Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora w Gryficach – w związku z potwierdzonymi dwoma przypadkami zakażenia wirusem SARS-CoV-2 – objęty kwarantanną został kompleks budynku głównego. Mieści się tam 90 łóżek i przychodnia szpitala.

– Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne w celu ustalenia bliskich kontaktów również spoza środowiska szpitalnego – informuje Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Gryficki szpital wydał oświadczenie w sprawie zamknięcia placówki.

Szanowni Państwo

SPZZOZ w Gryficach informuje, że decyzją PPIS w Gryficach – w związku z potwierdzonymi dwoma przypadkami zakażenia wirusem SARS-CoV-2 personelu medycznego – objęty kwarantanną został główny kompleks budynków, tzw.90 łóżkowy i przychodnia szpitala w Gryficach.

Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne w celu ustalenia bliskich kontaktów, również spoza środowiska szpitalnego.

Dalsze kroki będą podejmowane na bieżąco w oparciu o postępowanie służb sanitarno-epidemiologicznych.

Sytuacja jest poważna, również  dla wszystkich mieszkańców powiatu Kamieńskiego. Szpital w Kamieniu Pomorskim od dawna jest namiastką szpitala. W obecnej sytuacji jaką mamy w Polsce mieszkańcy powiatu  Kamieńskiego i Gryfickiego pozostawieni są sami sobie.

Nasza redakcja jako pierwsza podniosła alarm w sprawie szpitala. Władze powiatu poza obietnicami – jak na razie bez pokrycia – w sprawie szpitala nie zrobiła prawie nic. A chorych potrzebujących pomocy nie ubyło. I nie mówię o tych zakażonych Koronowirusem. Dla wielu z nas  potrzebujących stałego dostępu do specjalistycznej  opieki lekarskiej, sytuacja jest bardzo poważna. Dziś pozostawiono nas samych sobie, brak reakcji władz powiatu, brak pomocy  w sprawie szpitala od Wojewody, Ministra Zdrowia i Rządu. A do Pana Premiera i niektórych członków jego rządu. A do tych osób skierowany został apel z prośbą o pomoc podpisany przez ponad tysiąc mieszkańców powiatu Kamieńskiego. Dziś wypada mi powiedzieć a nie mówiłem. Tak zwracaliśmy razem z Wami -tymi którzy się podpisali pod apelem – uwagę na trudną sytuację kamieńskiego szpitala. Dziś pozostaliśmy sami z tym problemem. Oczekujemy dziś wszyscy mieszkańcy powiatu o natychmiastowe działanie władz powiatu, w sprawie zabezpieczenia mieszkańców naszego powiatu w niezbędną opiekę specjalistyczną. Liczymy na pomoc Wojewody i Rządu RP.

W.T.

To top