Biegacze z Kamienia Pomorskiego na 16. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza

W niedzielę11 października, już po raz szesnasty w Poznaniu odbył się bieg na królewskim dystansie 42 kilometrów 195 metrów. W tym roku do Poznania przyjechało ponad 7.000 zawodników z 29 państw min. Brazylii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z Ukrainy, Białorusi czy Kenii. Oczywiście na linii startu nie mogło zabraknąć reprezentantów Klubu Biegacza Kamień Pomorski, którzy stawili się w składzie: Marek Bęgowski, Arkadiusz Borysiuk, Grzegorz Jamroziak, Tomasz Magalski, Grzegorz Stępniak oraz Marek Szymański.
Biegacze z kamieńskiego klubu do Poznania przybyli w sobotnie popołudnie. Po zameldowaniu się w hotelach od razu udali się na Międzynarodowe Targi Poznańskie w celu odbioru pakietów startowych, zapoznania się z trasą, uczestnictwa w prelekcjach dla biegaczy, a także zobaczeniu sprzętu do biegania, który był dostępny na 60 stoiskach.
W niedzielny poranek punktualnie o godzinie 9:00 wystartowała niewątpliwie jedna z najważniejszych sportowych imprez w stolicy wielkopolski. 16. PKO Poznań Maraton zapisał się w historii nie tylko dzięki rekordowej ilości uczestników, ale też przez zmienioną trasę. – W tym roku po raz pierwszy zawodnicy pobiegli praktycznie przez całe miasto tworząc jedną pętle. – mówi Monika Prendke z biura prasowego Maratonu. I tak maratończycy przebiegli przez Grunwald, Górczyn, Wildę, Rataje i Sołacz. Biegacze bardzo chwalili sobie nową trasę.
Niska temperatura, która wskazywała tylko 2-3 stopnie Celsjusza nie przeszkodziła uzyskać świetne rezultaty oraz rekordy życiowe. Na szczęście na trasie wszędzie można było spotkać kibiców, nawet małe dzieci, które wystawiały dłonie, by zawodnikom przybić “piątkę”. To naprawdę wpływało motywująco na biegaczy.
Bieg wygrał pierwszy od 2006 roku Polak, Emil Dobrowolski. Pokonanie całej trasy zajęło mu nieco ponad dwie godziny. Natomiast najlepszym maratończykiem Klubu Biegacza Kamień Pomorski został Tomasz Magalski, który trasę pokonał w czasie trzech godzin dwudziestu sześciu minut i trzydziestu trzech sekund tym samym zajmując 916 miejsce. Na szczególne gratulacje zasługuje kamieński debiutant na królewskim dystansie czyli Marek Szymański, który świetnie poradził sobie z trudami biegu.
Nasze wyniki:
916 miejsce – Tomasz Magalski – 03:26:33,
1002 miejsce – Grzegorz Jamoroziak – 03:27:17,
1043 miejsce – Arkadiusz Borysiuk – 03:28:01,
2430 miejsce – Grzegorz Stępniak – 03:48:59,
4116 miejsce – Marek Bęgowski – 04:12:37,
5539 miejsce – Marek Szymański – 04:44:11.
Wszystkim biegaczom gratulujemy ukończenia 16. PKO Poznań Maraton.

(Info. wł.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *