Bez pozwolenia, w okresie ochronnym w Kamieniu Pomorskim wycięli ponad 150 klonów!

14 kwietnia br. do Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim wpłynął wniosek o wycinkę, z działki nr 215/2 położonej w Kamieniu Pomorskim, obręb nr 6, klonów w formie krzewiastej. Wniosek został sporządzony w dniu 13 kwietnia. Do wniosku dołączona była zgoda Burmistrza Kamienia Pomorskiego na wycinkę z w/w działki drzew. Burmistrz wyraził zgodę osobiście w imieniu gminy Kamień Pomorski jako właściciela działki, na której rosły wspomniane krzewy.Tego samego dnia do Wydziału Budownictwa, Ochrony Środowiska i Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego wpłynęła informacja, że na wylocie z Kamienia Pomorskiego od strony ulicy Szczecińskiej, tuż za stacją ORLEN i przed stacją elektroenergetyczną, są wycinane dorodne klony. Po udaniu się na wskazane miejsce pracownicy Starostwa stwierdzili, że na wspomnianej działce wycięto ponad 150 drzew z rodzaju klon. Średnica wyciętych drzew, mierząc pnie drzewa na wysokości 5 cm od poziomu gruntu, wahał się od 30 do 80 cm. Bez wątpienia wyciętych drzew nie można zaliczyć do rodzaju klona krzaczastego.
Rosnące drzewa na działce należącej do gminy Kamień Pomorski zostały wycięte bez uzyskania zezwolenia i w okresie lęgowym ptaków. Okres lęgowy większości ptaków zamyka się w terminie od 1 marca do 16 października.
Sytuacja jest patowa. Starostwo jest zobowiązane zawiadomić o nielegalnej wycince drzew organy ścigania. Ewentualna kara za nielegalną wycinkę drzew może dotyczyć milionów.
W tle nie tak dawnego zawiadomienia, które złożyła na Policję na pracowników Starostwa Sekretarz Gminy Kamień Pomorski Anna Stanaszek Kaczor, nasuwa mi się na myśl stare przysłowie: “kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Doniesienie Pani Sekretarz Prokuratura umorzyła, uznając, że zarzuty są bezpodstawne. A co zrobi w tej sytuacji?
Tym razem nie pomoże mydlenie oczu i próba tworzenia zasłony dymnej, kierując uwagę mieszkańców powiatu na Śniatowo. “Kto pod kimś dołki kopie, sam w nie wpada” – mówi inne stare przysłowie. Mam nadzieję, że może ktoś pójdzie po rozum do głowy, i to szybko, zanim nie będzie za szybko. Dziś wypadły drzewa, jutro wypadnie co innego, a pojutrze komuś na głowę spadnie cegłówka w drewnianym kościele. Wiele złego na jednego, chciałoby się powiedzieć!

Waldemar Taranowicz

2 komentarzy na temat: Bez pozwolenia, w okresie ochronnym w Kamieniu Pomorskim wycięli ponad 150 klonów!

  1. Avatar Waldziu Waldi Waldeczek pisze:

    Zaebistość tego portalu świadczy o ilości komentarzy. Jestem pierwszy ! artykuł wisi od wczoraj hahahahha 😀 jp na 100% ! ESSSA

  2. Avatar iiiio pisze:

    Najlepiej zróbcie pustynię w Kamieniu Pomorskim. Po co nam ptaki i drzewa. Wszystko zniszczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *