Będą nasadzenia zastępcze w Parku Jana Pawła II!

Dzięki naszym informacjom o uschniętych około 20 drzewach w Parku Jana Pawła II w Kamieniu Pomorskim – jest reakcja Burmistrz Kamienia Pomorskiego i Prezes PGK Kamień Pomorski. Będą zastępcze nasadzenia!

„Spółka przewiduje nasadzenia 18 sztuk drzew w ramach gwarancji udzielonej na zrealizowane prace w Parku Miejskim im. Jana Pawła II w Kamieniu Pomorskim” – poinformował naszą redakcję Prezes PGK Adrian Guranowski.

Podobnej odpowiedzi udzielił Burmistrz Stanisław Kuryłło, na zapytanie radnej Moniki Kosińskiej: „PGK spółka z o.o. jako wykonawca modernizacji Parku Miejskiego im. Jana Pawła II, w ramach przeglądów gwarancyjnych, zobowiązał się do wymiany 18 sztuk drzew, które wstępnie zostały zakwalifikowane do usunięcia i nasadzeń zastępczych. Nasadzenia te Spółka winna realizowań w 2020 roku, w okresie wiosennym”.

Przypomnijmy, że w Parku uschło już ponad 10 drzew posadzonych w poprzednim roku. Usychają również róże przy pergoli oraz pozostałe rośliny przy wytyczonych ścieżkach. Wykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych kosztowało 23.478 zł, zaś zagospodarowanie zieleni oraz wykonanie trejażu 267.021,78 zł. Tak wynika ze sprawozdania z odbioru prac. Wszystkie zestawienia znajdują się w naszym artykule: https://kamienews.pl/2018/12/21/rewitalizacja-parku-poniesione-koszty-protokol-odbioru-prac/

 A.J.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *