Ambulans także dla Kamienia Pomorskiego

Po Szczecinie, Koszalinie, Kołobrzegu, Świdwinie, Choszcznie, Wałczu i Gryficach, nowo zakupiony ambulans trafi do Kamienia Pomorskiego. Wyposażona w najnowszy sprzęt i aparaturę karetka przekazana zostanie w poniedziałek, 4 lipca 2016 roku. Udział w uroczystości zaplanowała członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Mieszkańcom Ziemi Kamieńskiej służyć będzie Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI zakupiony za ponad 550 tys. zł. Na jego wyposażeniu jest m.in.: defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompę infuzyjną, nosze podbierające, deskę ortopedyczną, krzesełko transportowe i system lokalizacji pojazdu.

To pierwszy zakup karetek w 2016 roku dokonany przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Stacja za ponad 8,3 mln zł nabyła 15 aut. Zasilą one flotę pojazdów w 13 zachodniopomorskich miejscowościach. 3 karetki pozostały w Szczecinie. Z kolei po 1 ambulansie przekazano już w Koszalinie, Kołobrzegu, Świdwinie, Choszcznie, Wałczu i Gryficach.

W latach 2010-2015 WSPR, za ponad 32 mln zł, nabyła 70 nowych ambulansów. 20 aut zakupiono w ubiegłym roku. Stacja dysponuje obecnie 145 ambulansami, z których 76 zakontraktowanych jest przez Zachodniopomorski Oddział NFZ jako dobokaretki. Co roku pojazdy pokonują 4,5 mln km i wykonują ponad 160 tys. wyjazdów ratujących życie. Swym działaniem wojewódzkie pogotowie obejmuje ponad 90 procent obszaru Pomorza Zachodniego, na którym zamieszkuje 1,5 mln ludności.

Nowa karetka w filii WSPR w Kamieniu Pomorskim

Poniedziałek, 4 lipca 2016 roku, godzina 10

Kamień Pomorski, ul. Wolińska 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *