Alarm dla Szpitala w Kamieniu Pomorskim!

Opublikowany w ubiegłym tygodniu materiał prasowy na temat szpitala na portalu echo powiatu kamieńskiego oraz w gazecie Nowy Pomorzanin nr 3/73/2019, artykuł pod tytułem: ,,Szpital Powiatowy w Kamieniu Pomorskim ponownie na ostrym zakręcie!” zaintrygował nie tyle włodarzy powiatu kamieńskiego, co ich wyborców.

Tak po prawdzie to w tej Radzie Powiatu w ogóle dzieją się dziwne cuda. Otóż 13 lutego 2019 odbyła się Sesja Rady Powiatu Kamieńskiego. Konia z rzędem temu co dowiedział się z internetu, że taka sesja będzie miała miejsce. Ot tajne przez poufne. A porządek owej Sesji? Co owe sesyjne wydarzenie ma wspólnego z Kamieńskim Szpitalem Powiatowym? Ponieważ czas nagli, to właśnie na tej Sesji sprawa tego Szpitala miała być dogłębnie poruszona. Miały też zapaść stosowne decyzje i to zmierzające do radykalnych działań. Niestety, ale 13 lutego tych decyzji nie podjęto. Pewnie i kolegialne, czytaj uchwałodawcze, decyzje będą podejmowane, tyle że jak zawsze w Polsce po czasie oraz fakcie. Do takiej sytuacji nie tylko, że nie powinno się, ale w ogóle nie można dopuścić, bo od godziny 12:00, 13 lutego 2019 roku czas zaczyna działać na niekorzyść mieszkańców tego powiatu. Czas na zbieranie poziomek już był, ale się zmył i to bezpowrotnie, więc teraz trzeba nie tylko że znacznie (gwałtownie) przyspieszyć, ale też i pójść ,,na skróty”! I to daleko idące skróty, wykorzystując stosowne i właściwe kwalifikacje radnych Rady Powiatu Kamieńskiego obecnej kadencji. Wszak chodzi o Szpital Powiatowy w Kamieniu Pomorskim i fakt, że być albo nie być tego Szpitala w Kamieniu Pomorskim to jest, a także będzie dobitny przykład Waszych, Szanowne Panie i Panowie radni, możliwości, bo już o intelekcie nawet nie wspomnę.

A tak i a’propos i przy publicznej okazji pytam Was Panie Radne oraz Panowie Radni Rady Powiatu Kamieńskiego, czy nie jest Wam tak zwyczajnie, po ludzku wstyd, że w powiecie goleniowskim działają i funkcjonują dwa szpitale (jeden w Goleniowie, a drugi w Nowogardzie), a Wy nawet z jednym nie jesteście w stanie sobie poradzić? I to tyle lat!

Skoro zasugerowałem skróty w przedmiocie działań na rzecz tego Szpitala ponoć Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, to proponuję działanie pro publico bono w ramach już przyznanej diety (w tym Przewodniczącego Komisji tutejszej Rady Powiatu Kamieńskiego) Panu doktorowi inżynierowi Anatolowi Kołoszukowi. Pan dr inż. Anatol Kołoszuk, to nie tylko radny i Przewodniczący Komisji Rady Powiatu Kamieńskiego, ale też ,,specjalista-budowlaniec”, który ma obowiązek dbać z mocy sprawowanego mandatu Rady Powiatu Kamieńskiego o dobro wspólne, a ów Szpital do takich się zalicza.

Czego oczekuję od Pana Anatola Kołoszuka? Otóż trzeba krótko (jeden dzień) ocenić fachowym okiem sytuację tego obiektu, jeśli chodzi o stan zewnętrzny murów, otworów okiennych, instalacji odgromowej. Chodzi mi, by jak najniższym kosztem, czytaj nieodpłatnie właśnie, Pan Kołoszuk określił ile trzeba mieć w ,,portfelu” oczywiście samorządowym Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, by ów obiekt dostosować do współczesnych wymogów obiektu szpitalnego XXI wieku lat 2019-2020. Jest oczywistym, że ja tylko sugeruję i proszę Pana radnego A. Kołoszuka o takie spojrzenie ,,gospodarskie” obiektu.

Jeśli w przedmiotowej sprawie zapanuje konsensus, to ja przygotuję wnioski i sugestie z czynności ,,kontrolno-rozpoznawczych” w zakresie ochrony przeciwpożarowej, bo to jest to, co jest moją domeną zawodową. Oczywiście, że zrobię to nieodpłatnie, bo to jestem winien: Ś. p. inż. Januszowi Domańskiemu, b. dyrektorowi tego szpitala lek. med. Andrzejowi Ślęzakowi, jak też personelowi Kamieńskiego Szpitala Powiatowego! Uzasadnię to w innym artykule. Wiem i jestem pewien nie na 100%, ale na bilion %, że gdyby starostą powiatu kamieńskiego była Pani Renata Bielaszewska-Mamzer, albo choć Przewodniczącą Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim, to nie tylko Szpital Powiatowy w Kamieniu Pomorskim byłby powodem do dumy tego powiatu, a nawet i Regionu. Ale gdyby niewiasta owa była dyrektorem tego w/w Szpitala, to ten Szpital posadowiony na tej rozległej działce przynosiłby wymierne dochody z działów i działań około szpitalnych w tym ratowniczych oraz ratunkowych, gdzieś tak na poziomie 3 do 4,7 mln złotych zysku netto rocznie. Kilka lat temu taką analizę i założenia przedłożyłem na piśmie. Nikogo to nie zainteresowało, ale teraz trzeba wrócić do pomysłu podobnych propozycji, analiz oraz założeń w interesie wyborców radnych kamieńskiego powiatu i nie tylko!

Michał Andrzej Ratajczyk

Jeden komentarz na temat: Alarm dla Szpitala w Kamieniu Pomorskim!

  1. Avatar benek pisze:

    Renata Mamzer jedyna osoba która by zrobiła porządek w tym zasyfiałym mieście!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *