Accolade inwestuje w nowy park logistyczny w Goleniowie

Doceniają położenie, możliwości, dynamiczny rozwój i otwartość samorządu na potrzeby biznesu. Obecna już w zachodniopomorskiem firma Accolade, która zainwestowała w parki logistyczne w Szczecinie–Załomiu oraz Trzebuszu, teraz wskazała na Goleniów. W ramach pierwszego etapu nowej inwestycji i kosztem ponad 21,3 mln euro powstanie tam nowoczesna powierzchnia magazynowa klasy A.

Panattoni Park Szczecin Airport, tak nazywa się nowa inwestycja firmy Accolade położona na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, tuż  obok drogi ekspresowej S3/S6. Pierwszy etap zakłada, powstanie ok. 29 tys. m2 elastycznej powierzchni przemysłowej klasy A oraz ok. 1,5 tys. m2 pomieszczeń biurowych. Jest już pierwszy najemca – to uznana marka sia Abrasives z grupy Bosch. Inwestor – firma z czeskim kapitałem Accolade, w wydanym oświadczeniu docenia świetną lokalizację, dostępność połączeń kolejowych, lotniczych i portów morskich oraz wskazuje, że Pomorze Zachodnie to kluczowy dla branży logistycznej region w Polsce.

– Dzięki swojemu położeniu przyciąga inwestorów ze Skandynawii i Europy Zachodniej, którzy otwierają tu swoje oddziały. Lokalny samorząd pozostaje otwarty na potrzeby biznesu i wpiera wiele inicjatyw. Doskonałym dowodem są dwa przystanki Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, które powstaną w pobliżu naszej nowej inwestycji magazynowo-przemysłowej w Goleniowie, co znacznie ułatwi najemcom rekrutację pracowników. Potencjał regionu dotyczący branży logistycznej potwierdzają statystyki najmu, które notujemy nieopodal w Panattoni Park Szczecin. – wyjaśniał Michał Białas, Country Head, Poland w Accolade.

Jak zaświadcza firma, w parku przemysłowym w pobliskim Szczecinie–Załomiu, wskaźnik wynajętej powierzchni wynosi obecnie 99,2%. Planowany są więc kolejne etapy inwestycji w obu lokalizacjach.

– Dziękuję firmie Accolade za wizję rozwoju i za docenienie naszych wieloletnich starań we wspieraniu biznesu i otwartości na Skandynawię. W tak niepewnych i trudnych czasach, jest to bardzo dobry i cenny sygnał. Taka inwestycja w dobie pandemii to potwierdzenie słuszności w obraniu przed laty kursu na przeobrażenie Pomorza Zachodniego w logistyczny hub. Zyskujemy na atrakcyjności, zyskujemy magnes przyciągający kolejnych inwestorów do regionu – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

Firma Accolade zapowiada, że oddanie nowej inwestycji w Goleniowie nastąpi już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

To top