93 urodziny kapitana Bolesława Cieślika

Obchodzący dziś 93. urodziny Bolesław Cieślik z Kamienia Pomorskiego (ur. 2.01.1925 r.), pochodzący z Myśliwczów w powiecie Radomsko, jest związany z Ziemią Kamieńska od końca 1946 roku. Osiedlił się w Kamieniu Pomorskim, gdzie mieszka do dziś wraz z małżonką, Heleną.

Podczas ostatniej wojny światowej, jako młody chłopach, z początkiem 1944 r. wstąpił do oddziału partyzanckiego BCh. Szczęśliwie przeżył wojnę, choć jak wspomina, kilka razy jego życie wisiało na włosku.

Po wojnie pracował w kilku kamieńskich zakładach i instytucjach. Po przejściu w 1985 roku na emeryturę, włączył się aktywnie w działalność Związku Kombatantów, gdzie piastował społecznie kolejne stanowiska: przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, wiceprezesa Zarządu, zaś od roku 1998 do połowy 2007 r., był prezesem Zarządu tej organizacji.

Obecnie pełni funkcję Prezesa Honorowego Związku Kombatantów RP w Kamieniu Pomorskim. Od początku powstania obecnego Starostwa jest społecznym przewodniczącym Powiatowej Rady Kombatanckiej.

Odznaczony m.in.: Krzyżem Zasługi, Medalem „Gryfa Pomorskiego”, Krzyżem Partyzanckim, medalem „Pro Memoria”, medalem za Wsparcie Działalności Stowarzyszenia Poszkodowanych przez III Rzeszę, Herbem Powiatu Kamieńskiego, statuetką przewodniczącego Rady Miejskiej i burmistrza Kamienia Pomorskiego za pracę społeczną na rzecz mieszkańców kamieńskiej gminy, odznaczony honorową odznaką pracownika PTHW, którą to odznakę ceni sobie bardzo wysoko, zważywszy na fakt, że nie łatwo było w tamtych latach takową otrzymać.

Z okazji Urodzin życzymy panu Bolesławowi jeszcze wielu lat życia  w zdrowiu, a i wspomnień, tych najlepszych, wielu życzymy.

Z okazji Urodzin życzymy panu Bolesławowi jeszcze wielu lat życia  w zdrowiu, a i wspomnień, tych najlepszych, wielu życzymy.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *