28-01-2021 » Kamień Pomorski

Kto w tym roku otrzyma nagrody „Pro Arte”? Trwa nabór wniosków

Na Pomorzu Zachodnim mamy wielu wspaniałych i zdolnych artystów. Którzy z nich w tym roku za swoje wybitne osiągnięcia otrzymają nagrody „Pro Arte”? Rusza kolejna edycja nagród kulturalnych Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Wnioski można składać do 16 kwietnia br.

Nagrody „Pro Arte” przyznawane są w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w województwie zachodniopomorskim. To wyróżnienia za całokształt działalności lub osiągnięcia o istotnym znaczeniu dla regionu.

–  Co roku nagrody trafiają do wspaniałych ambasadorów zachodniopomorskiej kultury, z niesamowitym dorobkiem, sławiących Pomorze Zachodnie na całym świecie. Nagrody te to wielki przywilej docenienia pracy wybitnych postaci, które kreują jej kształt, wytyczają kierunki i integrują środowiska artystyczne. Zachęcam do zgłaszania tych nietuzinkowych osób – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Nominacje mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły artystyczne, związki, fundacje i stowarzyszenia działające w sferze kultury, organy administracji rządowej i jednostki samorządu terytorialnego oraz przedstawiciele środowisk twórczych.

W tym roku łączna pula nagród to 60 tys. zł. Środki te zostaną podzielone między maksymalnie 4 laureatów.

Wszystkie niezbędne informacje, w tym szczegółowy regulamin konkursu i wniosek zgłoszeniowy w linku: http://kultura.wzp.pl/index.php/aktualnosci-3/875-2021-2-konkurs-o-nagrody-pro-arte-marszalka-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-za-wybitne-osiagniecia-w-dziedzinie-kultury-8 .

Laureatami dziewiątej edycji w 2020 roku byli: kompozytor prof. Andrzej Cwojdziński; dziennikarz, fotoreporter, artysta fotografik Marek Czasnojć; światowej sławy grafik i plakacista prof. dr hab. Lex Drewinski; gitarzysta klasyczny Mateusz Kowalski.

Biuro Prasowe UM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *