16 października 2020 – otwarcie nowoczesnej kręgielni w Kamieniu Pomorskim

16 października 2020 roku o godzinie 10.00 w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Garncarskiej odbędzie się oficjalne otwarcie kręgielni i kawiarni mieszczącej się w budynku PSONI Koło w Kamieniu Pomorskim. Zaproszenia na uroczystość zostały już rozesłane, a po zakończeniu oficjalnego otwarcia obu obiektów każdy mieszkaniec naszego powiatu będzie mógł z nich skorzystać. Zarówno Kręgielnia, jak i kawiarnia będzie codziennie otwarta od godziny 10.00 do 21.00. Wstęp i korzystanie z kręgielni jest płatny. Od poniedziałku do piątku koszt gry na kręgielni to 40 zł za godzinę. W sobotę i niedzielę 50 zł za godzinę. Przebywający na kręgielni dodatkowo muszą wypożyczyć specjalistyczne obuwie w cenie 4 zł i wykupić za 1 zł skarpetki jednorazowe.     

Budynek ten jest własnością Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Kamieniu Pomorskim. Kręgielnia, siłownia oraz kawiarnia będą ogólnie dostępne dla wszystkich chętnych, zarówno z terenu powiatu kamieńskiego, jak i osób przyjezdnych. Obiekty te prowadzone będą przez Zakład Aktywności Zawodowej Koła PSONI w Kamieniu Pomorskim. Po oddaniu obiektów do użytku pracę w Zakładzie Aktywności Zawodowej znajdą 72 osoby, w tym 51 osób niepełnosprawnych. Przy sali kręgielni i kawiarni działać będzie nowoczesna, wyposażona w profesjonalny sprzęt gastronomiczny kuchnia. Jest ona już faktycznie gotowa do użycia.

W tym miejscu warto również wspomnieć, że nowy obiekt jaki powstaje przy ulicy Kopernika, to nie tylko kręgielnia z kawiarnią i siłownią. Na wyższych kondygnacjach powstanie hotel, z którego korzystać będą mogli odwiedzający Kamień Pomorski goście. Obiekt hotelowy powstanie w drugim etapie realizacji tej inwestycji.

Z inicjatywy PSONI Koło w Kamieniu Pomorskim, miast zyska nowoczesny dobrze wyposażony obiekt, który będzie służył nie tylko osobom niepełnosprawnym, lecz również wszystkim mieszkańcom Kamienia i okolic.

Pozwolę sobie w swoim imieniu, jak i mieszkańców Gminy i Powiatu, którzy mnie o to prosili, złożyć Pani Jolancie Janik, Przewodniczącej Koła PSONI oraz jej wspaniałym i zaangażowanym współpracownikom gratulacje za realizację tego obiektu i stworzenie nowych miejsc pracy, w tym miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

Tego zazdroszczą nam inni mieszkańcy naszego województwa i całej Polski.

Waldemar Taranowicz

 

 

 

2 Komentarze “16 października 2020 – otwarcie nowoczesnej kręgielni w Kamieniu Pomorskim”

Dodaj komentarz

To top