11 listopada – XVII Bieg Niepodległości w Kamieniu Pomorskim

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim zaprasza 11 listopada 2015r. na XVII Bieg Niepodległości, który w tym roku odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Wolińskiej. Otwarcie imprezy nastąpi w samo południe, zapisy do biegu rozpoczną się od godz. 11.00.
O godz. 12.10 rozpocznie się krótki bieg przedszkolaków. Dystans do pokonania jedyne 150 metrów.
O godz. 12.30 rozpocznie się rywalizacja szkół podstawowych. W tej kategorii planowane są trzy wyścigi: dla klas I – II (250 m), III – IV (800 m) i V – VI (1.200 m).
O godz. 13.30 swoje biegi rozpoczną szkoły gimnazjalne. W tej kategorii planowane są dwa wyścigi – chłopcy (1.600 m), dziewczyny (1.200 m).
O godz. 14.00 rozpoczną się wyścigi szkół ponadgimnazjalnych. W tej kategorii planowane są również dwa wyścigi – chłopcy (2.800 m), dziewczyny (2.000 m).

Nagrody dla zwycięzców XVII Biegu Niepodległości ufundowała gmina Kamień Pomorski. Wszystkie przedszkolaki za udział w biegu otrzymają pamiątkowy medal oraz nagrodę. Chłopcy ze szkół podstawowych, gimnazjum i ponadgimnazjalnych, którzy staną na podium (zajmą pierwsze trzy miejsca) otrzymają duży medal oraz oryginalną piłkę nożną marki Adidas. Dziewczyny ze szkół podstawowych, gimnazjum i ponadgimnazjalnych, które wywalczą podium (pierwsze trzy miejsca) otrzymają duży medal oraz piłkę do gry w siatkówkę. Mamy dla Was również gorącą zupę, kiełbasę z grilla, watę cukrową i napoje!
Jak informuje Organizator, tegoroczna lokalizacja wyścigu spowodowana jest zmianami kadrowymi jednostki. Nowy dyrektor MOSiR – u rozpoczyna pracę z dniem 10 listopada, a ustępujący ze stanowiska dyrektor w okresie wypowiedzenia znajdował się na urlopie.
W tej sytuacji organizacja biegu na stadionie była jedynym bezpiecznym rozwiązaniem. Pod uwagę brany był teren kamieńskiej mariny, ale ze względu na brak bezpiecznego nawrotu – wąskie chodniki, odstające krawężniki i bezpośrednie sąsiedztwo nabrzeża, po konsultacji z prezesem mariny zrezygnowano z tego pomysłu.

Źródło: MOSiR Kamień Pomorski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *