reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia (12 czerwca)

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport ws. epidemii COVID-19 w Polsce. Mamy 239 nowych przypadków zakażenia. Są też ofiary śmiertelne.

Mamy 239 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – podało Ministerstwo Zdrowia. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 55,9 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, w tym 35,7 tys. testów antygenowych.Więcej »

Koronawirus w Polsce. Ile jest dziś zakażeń i zgonów? 11.06.2021, 10:30 |aktualizacja: 10:31

Koronawirus w Polsce. W piątek 11 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 341 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu wynika, że w szpitalach zmarło 68 osób, u których wykryto COVID-19.Więcej »

Ratownicy na medal. Ewakuowali rodzinę z płonącego domu

Dwóch ratowników z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białogardzie ewakuowało rodzinę z płonącego domu. Zygmunt Skrzyniarz i Aleksander Strzelecki w drodze do pacjenta z Dobrowa zauważyło pożar w budynku mieszkalnym. W oczekiwaniu na przyjazd strażaków przeprowadzili akcję i wynieśli z zajętych przez ogień pomieszczeń matkę oraz dzieci. Z bohaterami spotkał się w czwartek, 10 czerwca 2021 roku marszałek Olgierd Geblewicz. Więcej »

„Region Przyjazny Rodzinie” czyli…? Można zgłaszać uwagi do przygotowanego programu

„Region Przyjazny Rodzinie” czyli…? Czyli wspierający dzieci i młodzież, rodziny, pieczę zastępczą oraz seniorów. Ale także włączający, oparty na współpracy między samorządami, organizacjami pozarządowymi i społecznymi oraz instytucjami. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego przygotował projekt wojewódzkiego programu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2021-2027. Trwają konsultacje.Więcej »

Decyzje o wycince drzew Jak najmniej szkód, jak najwięcej korzyści dla środowiska  

Wniosek o wycinkę 51 drzew z terenu kortów tenisowych przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie jest nieakceptowalny w obecnej formie. Urząd Marszałkowski wydłużył czas podjęcia decyzji w tej sprawie do końca sierpnia. Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz oczekuje, że do tego czasu inwestor przedstawi alternatywne rozwiązanie, które zminimalizuje szkody dla środowiska.Więcej »

Marszałek Olgierd Geblewicz do Premier Meklemburgii – Pomorza Przedniego: przywróćmy swobodny ruch graniczny  

Niezrozumienie i oburzenie naszych obywateli budzą decyzje Rządu Meklemburgii – Pomorza Przedniego o zakazie wjazdu do Państwa Regionu mieszkańcom Pomorza Zachodniego z wizytami jednodniowymi, przy jednoczesnym braku wprowadzenia przez Państwa zakazu wyjazdu obywatelom Meklemburgii – Pomorza Przedniego do Polski w analogicznym celu. Brak logiki wprowadzonych rozwiązań i budowanie uzasadnionego poczucia nierównowagi uprawnień obywateli naszych regionów powoduje wiele  negatywnych emocji – pisze Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz w liście do Premier Kraju Związkowego Meklemburgia – Pomorze Przednie Manueli Schwesig.Więcej »

Można zdobyć grant na nową usługę lub produkt. Trwa nabór wniosków

Codzienne wyzwania osób zagrożonych wykluczeniem społecznym są tobie bliskie? Masz ciekawy i innowacyjny pomysł, ale brakuje ci środków na jego realizację? Skorzystaj z kolejnego naboru w projekcie „Włącznik innowacji społecznych”. Można zdobyć grant o średniej wysokość 32 tys. zł. Do 1 lipca 2021 r. trwa nabór wniosków.Więcej »

Koronawirus w Polsce. Nowe dane o zakażeniach 08-06-2021 r.

Mamy 400 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19. Najwięcej z województw: mazowieckiego (56), łódzkiego (37), dolnośląskiego (33), podkarpackiego (33), wielkopolskiego (33), małopolskiego (31), śląskiego (30). Z powodu COVID-19 zmarło 26 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 69 osób.

Kolejne województwa mają następującą liczbę nowych zakażeń koronawirusem: świętokrzyskie (16), kujawsko-pomorskie (14), lubuskie (14), warmińsko-mazurskie (13), opolskie (12), podlaskie (4). Siedem zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce od początku pandemii to 2 mln 875 729/74 tys. 255 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe):Więcej »

Wyspy odzyskane, czyli opowieści z naszego archipelagu – spotkanie z Piotrem Oleksym

Zapraszamy 16 czerwca 2021 r. o godz. 18.00 do Parku Zdrojowego im. Fryderyka Chopina w Międzyzdrojach na spotkanie i promocję książki Piotra Oleksego pt. „Wyspy odzyskane. Nieznany archipelag”. Wieczór autorski zorganizowany jest w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach we współpracy z Międzynarodowym Domem Kultury w Międzyzdrojach.Więcej »

„Jak zostałem Prezesem”

Serdecznie zapraszamy 9 czerwca 2021 r. o godz. 19.00 do Parku Zdrojowego im. Fryderyka Chopina w Międzyzdrojach, gdzie odbędzie się niesamowite spotkanie z Robertem Górskim zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach we współpracy z Międzynarodowym Domem Kultury. Moderatorem wieczoru autorskiego w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki będzie Monika Sobień-Górska, współautorka książki „Jak zostałem Prezesem”.Więcej »