reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

Już są WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO ONLINE!  

 Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nadesłać swoje prace! W konkursie wzięły udział 63 osoby, prac było aż 89 !  Konkurencja była duża, a poziom prac bardzo wyrównany, dlatego zdecydowaliśmy się wyłonić więcej zwycięzców niż mieliśmy początkowo w planach. Więcej »

7 kwietnia 2021 r. – Światowy Dzień Zdrowia

Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata

Co roku w dniu 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia – w rocznicę utworzenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Władze WHO każdego roku w zależności od sytuacji epidemiologicznej i potrzeb zdrowotnych określają temat przewodni. W ten sposób WHO chce zwrócić uwagę na różne aspekty związane z ochroną zdrowia na świecie. Poprzez kampanie informacyjne buduje świadomość społeczeństwa i promuje zachowania prozdrowotne.Więcej »

Międzyzdroje- rusza przetarg na  opracowanie dokumentacji technicznej dla zadania pn. „przebudowa drogi ul. Głównej w m. Lubin wraz z odcinkiem drogi ul. Turkusowej w m. Wapnica wraz z sieciami”

Zapraszamy do udziału w przetargu na dzieło obejmujące wykonanie prac projektowych polegających na opracowaniu dokumentacji technicznej dla zadania pn. „przebudowa drogi ul. Głównej w m. Lubin wraz z odcinkiem drogi ul. Turkusowej w m. Wapnica wraz z sieciami” – wraz z uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID), złożonej z projektu technicznego, projektu wykonawczego, przedmiaru robót w kosztorysami inwestorskimi, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, projektem stałej organizacji ruchu z opiniami i zatwierdzeniem.Więcej »

Kwietniowe granty i stypendia Euraxess dla doktorantów i naukowców na różnych etapach kariery!

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat grantów i stypendiów EURAXESS, do których nabory trwają w kwietniu 2021 r.

Więcej »

Wielkanocne akcenty w Gminie Dziwnów

Od kilku dni, w Dziwnowie oraz Międzywodziu (odpowiednio – skwer pod lipą i skwer przy zegarze słonecznym) można zobaczyć ciekawie przygotowane świąteczne dekoracje.

Więcej »

Pół miliona ton broni na dnie Bałtyku. “Mechanizmy, które mogą prowadzić do katastrofy, istnieją”

Bojowe środki trujące na dnie Bałtyku leżą od kilkudziesięciu lat, ale dopiero relatywnie niedawno zaczęliśmy myśleć o tym, że mogą stanowić ryzyko. Broń się rozszczelnia, a zagrożenie stanowić może także ta konwencjonalna. – Tak naprawdę nie wiemy, ile tej broni dokładnie jest i gdzie – mówi prof. Jacek Bełdowski z Instytutu Oceanologii PAN, który temat bada od lat.

Kilkadziesiąt ton broni chemicznej i kilkaset ton konwencjonalnej – na dnie Bałtyku od lat tyka bomba. Nie wiadomo, czy wybuchnie, ale też trudno ryzykować nadzieją, że okaże się niewypałem. Jak na razie nie tylko nie mamy sposobu, by się jej pozbyć, ale nawet nie wiemy dokładnie, gdzie się znajduje. Więcej »

To nie koniec rekordów trzeciej fali. Dr Afelt: może być 40 tys. zakażeń dobowo, jeżeli nie będziemy odpowiedzialni- 28-03-2021 r

Musimy zatrzymać swoją aktywność po to, aby przerwać łańcuch zakażeń – apeluje dr Aneta Afelt z Centrum Modelowania Matematycznego i ostrzega, że jeżeli nie będziemy przestrzegać obostrzeń, liczba zakażeń może przekroczyć nawet 40 tys. osób w ciągu doby. Tego system ochrony zdrowia nie wytrzyma.Więcej »

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki i ofiary śmiertelne. MZ podaje dane (27 marca)

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy raport dotyczący sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Mamy 31 757 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 448 osób.Więcej »

Dr Cholewińska-Szymańska: Przez ostatni rok ponad 50 tys. ludzi umarło na COVID. To tak, jakby z mapy Polski zniknęło jedno średniej wielkości miasto. 2021-03-26.

Nie umiem powiedzieć, czy nie będzie czwartej fali jesienią, nie umiem powiedzieć, czy za chwilę nie wytworzy się taka zmutowana chimera, przy której obecne warianty brytyjski, czy brazylijski będą się wydawały niegroźne – przyznaje dr Grażyna Cholewińska-Szymańska, specjalistka chorób zakaźnych. Ekspertka podkreśla, że jeżeli jako społeczeństwo nie zaczniemy się zachowywać odpowiedzialnie, pandemia może zostać z nami na długo.Więcej »

Przebudowa ulicy Cmentarnej w Międzyzdrojach- rusza przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej

Jak informowaliśmy Państwa wcześniej, Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek wystąpił o zabezpieczenie środków budżetowych na przebudowę ulicy Cmentarnej w Międzyzdrojach. Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta podjęto decyzję o zabezpieczeniu środków finansowych na ten cel, co oznacza, że rozpoczyna się pierwszy etap prac związanych z modernizacją- rusza przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej.Więcej »