Terapia w wodzie metodą Halliwick realizowana przez podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim

W ramach projektu „Prowadzenie rehabilitacji osób Niepełnosprawnych w różnych typach placówek” Sięgamy po sukces konkurs nr 1/2021 współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prowadzona jest m.in. ,,Terapia w wodzie’’ według koncepcji Halliwick na kompleksie basenowym ośrodka Jantar Medical Spa w Dziwnówku.

Czytaj dalej »

Noc  Sów 2023.

Kolejna  edycja wydarzenia Nocy Sów 2023 zorganizowana przez Woliński Park Narodowy z siedzibą w Międzyzdrojach wraz z Fundacją Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej z Grodna, zgromadziła podczas dwóch dni 24 i 25 lutego wielu ptasich pasjonatów, wśród których dużą grupę stanowili członkowie kamieńskiego UTW.

Czytaj dalej »

Rozstrzygnięcie I Gminnego Konkursu „Bezpieczne Ferie – moje Logo”  

Dnia 22 lutego bieżącego roku rozstrzygnięty został I Gminny Konkurs Plastyczny pod nazwą „Bezpieczne Ferie – Moje Logo” zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną  w Kamieniu Pomorskim. Skierowany on został do dzieci w wieku 6-12 lat uczestniczących na zajęcia zorganizowane podczas ferii zimowych w świetlicach środowiskowych na terenie gminy Dziwnów. Przedsięwzięcie zostało objęte Patronatem Koła Gospodyń […]

Czytaj dalej »

Kantar: InPost najlepiej ocenianym operatorem logistycznym w Polsce

Według badań przeprowadzonych przez Kantar aż 94% respondentów wybiera Paczkomat®️ InPost podczas zakupów online, jako formę dostawy, a aż 81% wynosi wskaźnik NPS dla usługi nadań i odbioru przez Paczkomat, po wzroście o 6 p.p. r/r!

Czytaj dalej »
/

Tworzymy rajską wyspę na Pomorzu Zachodnim!

Ubiegłoroczna strefa Pomorza Zachodniego na Pol’and’Rock Festival zrobiła furorę! O poranku odbywała się joga, a po południu lekcje salsy, zajęcia sportowe, warsztaty rękodzieła czy plenerowe laboratoria przygotowane przez zachodniopomorskie uczelnie. Było gościnnie i kolorowo. Jak będzie w tym roku? Zgłoś swój pomysł i zaprezentuj się przed Najpiękniejszą Publicznością Świata.

Czytaj dalej »

Spotkanie autorskie z Janem M. Piskorskim w międzyzdrojskiej bibliotece 2 marca 2023 – zapowiedź

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza 2 marca 2023 r. o godz. 18:00 na spotkanie autorskie z Janem M. Piskorskim: Pomorze – migracje – transformacje. O potrzebie porównawczego patrzenia na świat i używania lornetki

Czytaj dalej »
/

Która wieś okaże się tą najpiękniejszą?  

Warto dbać o estetykę, krajobraz, chronić dziedzictwo kulturowe. Takich wsi, zachwycających krajobrazem, ładem przestrzennym i architektonicznym, na Pomorzu Zachodnim jest wiele. Które to te najpiękniejsze? Rusza konkurs marszałka „Piękna Zachodniopomorska Wieś” 2023.

Czytaj dalej »
/

Spotkania członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kamieniu Pomorskim na wspólnej zabawie i śpiewaniu popularnych piosenek.

W takim dniu jak w Walentynki nie można było nie wykorzystać okazji do kolejnego spotkania członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kamieniu Pomorskim na wspólnej zabawie i śpiewaniu popularnych piosenek. W sali dawnego MOS, członkowie zespołu wokalnego  Fantazja dużym nakładem własnej pracy, dla wszystkich chętnych słuchaczy przygotowali miłe spotkanie przy muzyce pod kierownictwem naszego Aleksandra.

Czytaj dalej »
/

Ogłoszenie Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Pomorza Zachodniego ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie operacji w ramach Priorytetu 4. „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” objętego Programem Operacyjnym

Rybacka Lokalna Grupa Działania Pomorza Zachodniego ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie operacji w ramach Priorytetu 4. „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze” w zakresie: 1) Celu ogólnego – 1. Wzrost atrakcyjności i konkurencyjności obszaru LSR do 2022r. 2) Celu szczegółowego – 1.1. Rozwój przedsiębiorczości na obszarze LSR do 2022 r. […]

Czytaj dalej »
/

Leszek Dorosz były Burmistrz nie żyje – Cześć jego pamięci!

Z wielkim smutkiem i poczuciem ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Leszka Dorosza – wieloletniego Burmistrza Międzyzdrojów, który pełnił tę funkcję w latach 2006 -2018. Wspaniałego człowieka, wizjonera, który pokochał Międzyzdroje. Nie szczędził czasu i energii, by dla swojej wizji naszego miasta zjednać jak najwięcej sprzymierzeńców.

Czytaj dalej »
/

28 mln zł dla Zakładów Aktywności Zawodowej

Praca w Zakładach Aktywności Zawodowej to przede wszystkim szansa na zatrudnienie dla osób z niepełnosprawnością, możliwość zdobywania nowych kompetencji  i rehabilitację. W województwie zachodniopomorskim działa 10 takich placówek, w których na co dzień zajęcie znalazło 708 OzN. Oferują usługi cateringowe, pralnicze, dostarczają posiłki do szkół, przedszkoli i urzędów. Zajmują się też renowacją mebli, rękodziełem czy pielęgnacją terenów […]

Czytaj dalej »

Paweł U. Redaktor lokalnego portalu i była prezes KTBS skazani!

Dnia 29 grudnia 2022 w Sądzie Rejiniowym w Kamieniu Pomorskim zakończyła się się sprawa, w której oskarżeni byli lokalny dziennikarz Paweł U. i była prezes KTBS Małgorzata G-K. Sąd uznał oskarżonych za winnych zarzucanych im czynów i wydał wyrok. Wyrok jest nieprawomocny i oskarżonym służy prawo do wniesienia odwołania od wyroku Sądu Rejonowego. Sąd uznał […]

Czytaj dalej »
/

WOŚP na torach! Dziewiąta hybryda jedzie na Pomorze Zachodnie

Kolejny pociąg z podwójnym napędem – elektrycznym i spalinowym – w sobotę (17 grudnia) rozpocznie regularne kursy po regionie. Sygnał do odjazdu dadzą Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Jerzy Owsiak – szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i autor oryginalnego malowania najnowszej hybrydy. Pojazd zdobią barwy i symbole WOŚP oraz festiwalu Pol’and’Rock, który znów zagościł […]

Czytaj dalej »
/

Po sąsiedzku i w świątecznej atmosferze. – Wyjątkowy pokaz ukraińskich uczniów z Białego Boru

Ukraińskie tańce i pieśni ludowe, a także bożonarodzeniowe jasełka to główne punkty programu artystycznego w wykonaniu młodzieży z I LO w Białym Borze. Wydarzenie, które odbędzie się 9 grudnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego (sala Delfin) jest otwarte dla mieszkańców regionu, szczególnie zapraszamy przyjezdnych z Ukrainy.

Czytaj dalej »

Jest decyzja z Brukseli! Mamy to!

Komisja Europejska zatwierdziła program Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. To ważna decyzja, na którą czekał region od kilku miesięcy. Poprzedziły ją niełatwe negocjacje z Brukselą. 

Czytaj dalej »

Trwają Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka  

Na Pomorzu Zachodnim trwają Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. W tym tygodniu dowiemy się, kto otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Obrończyni / Obrońca Praw Człowieka”. Ponadto spotkania z Piotrem Niemczykiem, autorem książki „Pogarda”, symulacja rozprawy sądowej „Hejt mowa nienawiści” czy I Zachodniopomorskie Forum Samorządów Równych Szans.

Czytaj dalej »

Wyniki internetowych konkursów jesiennych „Fundacji Benefis” – „Digi-Form-Art of Culture Caravan” oraz „Star Bridge of the Islands Worldwide”.

Było mi niezmiernie miło być częścią tak wspaniałego projektu. Karol Masternak, członek międzynarodowego jury Ogromna przyjemność współpracy w komisji artystycznej – cudowne prezentacje dzieci i młodzieży.Fani Hodara, członek międzynarodowego jury.

Czytaj dalej »

Mikołaje na rowery! Już w sobotę rajd Międzyzdroje – Wolin.

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaprasza na mikołajkowy rajd rowerowy Międzyzdroje – Wolin. 27 kilometrów malowniczą trasą i moc atrakcji: konkurs na najlepsze mikołajkowe przebranie, ognisko, poczęstunek, zabawa przy muzyce, animacje dla dzieci, fotobudka. Wszystko gratis! Na kilka godzin wioska Słowian i Wikingów zamieni się w rowerowe miasteczko. Tym, którzy jeszcze się nie zapisali, przypominamy, […]

Czytaj dalej »

Terapia psychologiczna oraz logopedyczna realizowana przez podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim

W ramach projektu „Prowadzenie rehabilitacji osób Niepełnosprawnych w różnych typach placówek’’ Sięgamy po sukces konkurs nr 1/2021współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prowadzone są m.in. zajęcia z terapii psychologicznej oraz terapii logopedycznej. Zajęcia odbywają się w formie indywidualnej. Wsparciem są objęci wszyscy beneficjenci projektu tj. 45 osób.

Czytaj dalej »

Pozarządowa jedenastka wybrana. Znamy nowy skład Rady Pożytku  

 Wybory przedstawicielek i przedstawicieli NGO do Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego zakończone. Kto w nowej kadencji będzie reprezentował organizacje pozarządowe? Przedstawiamy listę.

Czytaj dalej »

Trwa Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach

Najbliższe dni będą okazją do zastanowienia się jak stosować antybiotyki, aby skutecznie leczyć choroby i zapobiec antybiotykooporności.

Czytaj dalej »

Dodatkowe środki dla 10 ZAZ-ów. Dotacje jeszcze w tym roku

Dobre wiadomości dla pracowników Zakładów Aktywności Zawodowej. Jeszcze w tym roku placówki otrzymają dodatkowe środki. W Zachodniopomorskiem mowa o kwocie 706 tys. zł.

Czytaj dalej »

„Śmiejmy się Bracia i Siostry”. – Stand-Up Comedy  Rafała Rutkowskiego

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach zaprasza  24.11.2022 r. godz. 18:00

Czytaj dalej »

Sąd w Kamieniu Pomorskim rozpatruje kolejną aferę korupcyjną w Gminie Kamień Pomorski

We wtorek 18 października 2022 r. w Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim ruszył proces karny związany z aferą łapówkarską w Kamieńskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. Na ławie oskarżonych zasiadła Prezes KTBS Małgorzata G-K oraz lokalny dziennikarz Paweł U, prywatnie konkubent pani prezes. Dwa dni później w czwartek 20 października 2022 r. odbyła się druga rozprawa w […]

Czytaj dalej »
To top