15-04-2016 » Golczewo, Powiat i region

Weekendy pod znakiem siatkówki

Dnia 2 kwietnia w ZSP Golczewo odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt w ramach ogólnopolskiego turnieju Kinder+Sport. Brały w nim udział zespoły z Goleniowa, Gryfic, Trzebiatowa i Golczewa.

Dziewczęta walczyły w dwóch kategoriach: „dwójek” (rocznik 2005 i młodsze) oraz trójek (rocznik 2004). W starszej kategorii trzy czołowe lokaty przypadły zespołom z Goleniowa, a na czwartym i piątym miejscu uplasowały się zespoły UKS Golczewita. W młodszej kategorii zwyciężył także zespół Barnima Goleniów przed Nową-Regą Trzebiatów, a na piątym miejscu sklasyfikowano zawodniczki zespołu z Golczewa, w którym występują głównie zawodniczki z rocznika 2006 i 2007.

W sobotę 9 kwietnia w hali ZSP Golczewo, z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego, odbyło się szkolenie dla nauczycieli i trenerów piłki siatkowej w ramach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, do których należy nasza szkoła. Brali w nim udział nauczyciele z Goleniowa, Gryfic, Płot i Golczewa. Prowadzącym był Wojciech Kaszana trener SMS Police, wcześniej trener Reprezentacji Polski Kadetów i Juniorów oraz klubowy Trefla Sopot. W części praktycznej szkolenia brały udział zawodniczki Golczewity, Plasu Gryfice i SMS-u Police, które prezentowały poszczególne gry i ćwiczenia.
Kolejny weekend to kolejne rozgrywki. W najbliższą sobotę tj. 16 kwietnia UKS Golczewita będzie brał udział w turnieju w Gryficach a w niedzielę (17.04.2016) w Mrzeżynie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *