04-03-2017 » Golczewo, Powiat i region

Porwano 12 letnią dziewczynkę w Golczewie. Dziś około 9.00 zatrzymano porywaczy

Trzy osoby zostały zatrzymane przez policje  w związku z porwaniem wczoraj o godzinie 21.00, 12-letniej dziewczynki. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu nowogardzkiego. Dziecko zostało uprowadzone  w Golczewie w woj. zachodniopomorskim. Dziewczynka wracała do domu, gdy przejeżdżający samochód zatrzymał się, a dziecko zostało wciągnięte do środka – poinformowała  rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie przekazała, że dziś 4 marca około godziny 9 na terenie powiatu nowogardzkiego policja zatrzymała trzy osoby związane z porwaniem 12-latki. Rozpoczęto czynności procesowe, a zarzuty i decyzje w tej sprawie ma podjąć prokuratura w Kamieniu Pomorskim.

Jak poinformowała Wojciechowicz w poszukiwania zaangażowane były różne służby m.in. straż graniczna, policja, straż, a także mieszkańcy Golczewa. Dziecko udało się odnaleźć po kilku godzinach.

Dziewczynka przejdzie rutynowe badania, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo dodała rzecznik. Przesłuchanie dziecka przez sąd ma się odbyć najszybciej jak to będzie możliwe.

12-latkę odnaleziono przed północą w kompleksie leśnym kilometrów za Golczewem – pod miejscowością Trzechel (gm. Nowogard). Niedaleko miejsca, w którym znajdowało się dziecko, odnaleziono także porzucony samochód – niebieskie Daewoo Tico – którym porwano dziewczynkę.

Policja zabezpieczyła pojazd do pobrania śladów.

Dziewczynka została wciągnięta do samochodu w centrum Golczewa około godz. 21:00. Służby natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu dziecka rozpoczęły poszukiwania.

Jak wynika z informacji rzecznika kamieńskiej Policji prowadzenie sprawy przejęła prokuratura, która nie udziela żadnych informacji związanych ze sprawą.

Jak twierdzą mieszkańcy Golczewa, charakterystyczne Deawoo Tico ostatnimi dniami krążyło po Golczewie z młodymi osobami w środku.

Jeden komentarz na temat: Porwano 12 letnią dziewczynkę w Golczewie. Dziś około 9.00 zatrzymano porywaczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *