11-03-2016 » Golczewo, Powiat i region

Pierwsze inwestycje w Wysokiej Kamieńskiej już w tym miesiącu

Wysoka Kamieńska i Golczewo to pierwsze miejscowości, w których ruszą jeszcze w marcu pierwsze inwestycje finansowane z budżetu Gminy Golczewo.

W Wysokiej Kamieńskiej przy ul. Kolejowej vis-a-vis dworca PKP już wkrótce rozpoczną się prace związane z budową 10. miejsc parkingowych. W ubiegłym roku teren ten został uporządkowany poprzez usunięcie karczy. Pierwsze auta będą mogły już parkować w czerwcu br.

Dla mieszkańców Wysokiej Kamieńskiej mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość. Przy ulicy Kozielickiej ruszyły prace związane z budową pierwszej części chodnika dla pieszych. Wpłynie to znacznie na poprawę bezpieczeństwa w tym regionie.
W Golczewie również rozpoczęto prace przygotowawcze do budowy oświetlenia na ulicy Osiedle Robotnicze. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to lipiec br. Oświetlenie na tej ulicy to pierwszy etap całej inwestycji. W dalszej kolejności będzie realizowany projekt związany z budową ww. drogi łączącej ul. Szkolną z drogą wojewódzką nr 106.
Ruszyły także pierwsze fundusze unijne. Gmina Golczewo złożyła już pierwszy wniosek dotyczące ul. Osiedle Robotnicze. W tej chwili trwa procedura uzgodnień i uzupełnień złożonego wniosku o dofinansowanie ze środków unijnych projektu pn. „Budowa drogi gminnej ul. Osiedle Robotnicze w Golczewie łączącej ul. Szkolną z drogą wojewódzką nr 106”.
Podpisano również umowę na wykonanie dokumentacji technicznej i przygotowanie Studium Wykonalności dla projektów dotyczących termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej. Dokumentacja (projekty budowlane i kosztorysy) znajduje się w trakcie realizacji. Planowany termin złożenia wniosków o dofinansowanie projektów ze środków unijnych to III kwartał br.

UM Golczewo

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *