30-11-2017 » Golczewo, Powiat i region

Objazdowa Akademia Kultury w gminie Golczewo – podsumowanie

Pięć miesięcy, łącznie17 wydarzeń, 15miejscowości, 30 animatorów, artystów, aktorów, muzyków, tancerzy, blisko 500 uczestników, i niezliczona liczba uśmiechniętych buzi! Tak w liczbach można podsumować niezwykłą Objazdową Akademię Kultury!

Od lipca do listopada Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie realizował projekt Objazdowa Akademia Kultury. Była to forma mobilnego domu kultury, który odwiedził niemal wszystkie wsie w gminie Golczewo, w których zorganizowane zostały całodniowe kulturalne wydarzenia z niezliczoną liczbą warsztatów, występów, koncertów, projekcji filmowych. Całość działań podzielona była na cztery bloki tematyczne – stacje:

Stacja Ruchu i Gestu, czyli blok teatralno – ruchowy podczas, którego uczestnicy mogli poznać tajniki sztuki cyrkowej, wziąć udział w warsztatach teatralnych, czy zatańczyć salsę z instruktorką prosto z Kolumbii.

Stacja Dobrych Dźwięków – blok muzyczny. W ramach tego cyklu, każdy uczestnik mógł stworzyć własnoręcznie instrument, spróbować swoich sił podczas warsztatów bębniarskich, poznać techniki tradycyjnego śpiewu ludowego oraz wysłuchać koncertu.

Stacja Multimediów – to tu uczestnicy mogli zapozować do portretu w ramach spontanicznego studia fotograficznego, nauczyć się tworzenia animacji poklatkowej, współtworzyć „wiejskie kino” podczas projekcji filmowych jak również pobawić się słowem podczas kreatywnych zajęć dziennikarskich.

Stacja Sztuk Przepięknych – blok plastyczny.

Mieszkańcy zostali zaproszeni do udziału w warsztatach rzeźbiarskich z wykorzystaniem alginatu oraz gipsu, zajęciach z rysunku i malarstwa, warsztatach pop – up czyli tworzenia przestrzennych form z papieru oraz w streetartowych warsztatach tworzenia obrazków z szablonów, które stworzyli sami na podstawie fotografii.

Wszystkie spotkania na wsiach zwieńczone zostały wydarzeniem finałowym w Golczewie podczas którego można było zobaczyć film Objazdowa Akademia Kultury – relację z całego projektu, wystawę portretów powstałych podczas Stacji Multimediów, wysłuchać koncertu szczecińskiego Nordyka. Nie zabrakło również warsztatów manualnych oraz tanecznych.

To przedsięwzięcie, a przede wszystkim życzliwość, entuzjazm i gościnność mieszkańców pokazały jak potrzebne są tego typu działania w małych miejscowościach. Jako GOKiS mamy nadzieję bywać częściej we wsiach gminy Golczewo i wspólnie z mieszkańcami nieść radosną, twórczą nowinę!

Dziękujemy!

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

GOKiS

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *