14-12-2019 » Golczewo, Powiat i region

Jubileusze Pożycia Małżeńskiego w Golczewie

“… i ślubuję Ci miłość, wierność

i uczciwość małżeńską

oraz że Cię nie opuszczę

aż do śmierci…”

W środę 4 grudnia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Złote, Szmaragdowe i Diamentowe Gody to niepowtarzalne święto w związku małżeńskim. Na uroczystość zorganizowaną z tej okazji przybyli dostojni Jubilaci wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście Starosta Kamieński Józef Malec, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Chłopek, Sekretarz Urzędu Miejskiego Małgorzata Wójcik. Szanownych Jubilatów oraz wszystkich przybyłych przywitał Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, za każdy siwy włos na ich skroni, Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które w imieniu Państwa wręczył Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński.

Drodzy Jubilaci w dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przyznał Państwu Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Gratuluję Państwu tego wyróżnienia, jak też tego pięknego jubileuszu i życzę wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, życzę radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności, byśmy mogli świętować kolejne jubileusze, bo tylko “Ludzie, którzy się kochają z całego serca, nigdy się nie starzeją” – życzył dostojnym gościom Burmistrz Golczewa.

Na tegorocznej uroczystości swoje jubileusze świętowały pary małżeńskie, które obchodziły 50. rocznicę ślubu:

Państwo Zdzisława i Kazimierz Chłopkowie,

Państwo Krystyna i Stanisław Kurzykowie,

Państwo Wiesława i Jan Liberowie,

Państwo Teresa i Józef Pabiankowie,

Państwo Mirosława i Jan Pawełczykowie,

Państwo Anna i Zdzisław Piwońscy,

Państwo Krystyna i Ryszard Szeremetowie.

Podczas uroczystości świętowano również jubileusze par małżeńskich, które obchodziły 55., 60. oraz 65. rocznicę ślubu. Dostojnym Parom wręczono medale, kwiaty oraz pamiątkowe statuetki. Wszystkim zacnym Jubilatom życzymy wielu wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *