23-03-2016 » Golczewo, Powiat i region

GOKiS pyta, co młodzież z Gminy Golczewo myśli o kulturze i jakie mają potrzeby.

Dnia 23.03 br. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie zorganizował spotkania w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie oraz w Szkole Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej.

Rozmawialiśmy z młodzieżą o tym co sądzą na temat kultury w naszej gminie, jakie mają potrzeby, pomysły, co ich inspiruje, a czego brakuje. Spotkania miały na celu uzyskanie informacji na temat faktycznych oczekiwań najmłodszych mieszkańców co do działań kulturalnych w gminie.
Podczas spotkań poinformowaliśmy również uczniów o możliwości zrealizowania swoich inicjatyw kulturalnych razem z GOKiS. Młodzież w naszej Gminie wykazuje się ogromnymi pokładami kreatywności i już podczas spotkań niektórzy przedstawili ciekawe koncepcje, dlatego z niecierpliwością czekamy na ich pomysły.
Spotkania zostały zorganizowane w ramach realizowanego przez GOKiS programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne dofinansowanego z Narodowego Centrum Kultury. Obecnie jesteśmy na półmetku pierwszego etapu programu jakim jest stworzenie diagnozy potrzeb kulturalnych mieszkańców Gminy Golczewo. Przed nami prezentacja diagnozy oraz ogłoszenie konkursu na najciekawsze inicjatywy mieszkańców. Efekty już wkrótce.

GOKiS Golczewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *