28-11-2018 » Golczewo, Powiat i region

Cały wiek życia Pani Stefanii Bartoń spod golczewskich Kłębów!!!

Dzień 24 listopada obecnego roku, dla Pani Stefanii Bartoń spod golczewskich Kłębów, był i jest dla niej i jej licznej rodziny, niezwykłym, wręcz wyjątkowym dniem, bowiem tego dnia obchodziła ona setną rocznicę swoich Urodzin.

Z tej też okazji, w golczewskim kościele parafialnym odbyła się msza św. w intencji Dostojnej Jubilatki, której przewodniczył ks. Robert Dąbrowski, po czym wszystkich, którzy brali udział w jubileuszowych obchodach, zaproszono na dalszą część uroczystości do miejscowej restauracji, gdzie życzenia Szanownej Jubilatce składali m.in.: Burmistrz Golczewa – Maciej Zieliński, Starosta Kamieński – Józef Malec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Golczewie – Grzegorz Chłopek, Kierownik miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej – Ewelina Katowicz, ks. Robert Dąbrowski oraz Radni Rady Miejskiej w osobach: Sylwii Kamińskiej, Romana Dorniaka i Andrzeja Swatowskiego. Przekazali Jubilatce także wspaniały pełen przepięknych kwiatów zdobiony kosz, liczne prezenty oraz stosowne listy gratulacyjne.

W przemowie burmistrz Maciej Zieliński powiedział Pani Stefanii m.in. ,,Dzisiejszy Jubileusz to niecodzienna i doniosła chwila. Sto lat, to czas, w którym zebrać można mnóstwo cennych doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmiernej radości…”.

Po czym odczytał list Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego skierowany do Jubilatki, z pozdrowieniami, a zarazem wyrazami szacunku oraz życzeniami dalszych szczęśliwych lat.

Na uroczystości nie zabrakło tradycyjnego Jubileuszowego tortu, jak również zaśpiewano dostojnej Jubilatce przy lampce szampana, radosne kolejne „Sto Lat”!

Z notki biograficznej Pani Stefanii Bartoń:

Pani Stefania urodziła się 24 listopada 2018 roku. Jej rodzicami byli Józef i Magdalena. Mieszkali w niewielkiej miejscowości w okolicy Biłgoraju.

Kiedy miała 21 lat wybuchła II wojna światowa. Wtedy też trafiła do obozu koncentracyjnego na terenie Polski. Jak sama mówi, miała szczęście, bo w przeciwieństwie do wielu innych nieszczęśników, przeżyła ten tragiczny koszmar.

Po wojnie wróciła w rodzinne strony, ale w połowie 1954 roku przyjechała na Ziemie Odzyskane i osiedliła się w podgolczewskich Kłębach, gdzie mieszka do dziś. Tu pracowała przede wszystkim w PGR-ach, m.in. w Ronicy, aż do emerytury.

Ma trójkę już bardzo dorosłych dzieci o imionach: Zbigniew, Bogumiła i Sławomir. Ma kilkoro wnucząt a także pra- i praprawnuki.

Gratulujemy Pani Stefanii, Wielce Dostojnej Jubilatce, dożycia tak wspaniałego wieku, życząc Jej  jeszcze wielu lat w zdrowiu, szczęściu i pomyślności. I aby każdy kolejny dzień w Jej długim życiu był szczególny, radosny, pełen życzliwości oraz miłości.

Miwa/Golczewo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *