21-12-2017 » Golczewo, Powiat i region

Burmistrz Golczewa, Andrzej Danieluk, doceniony w szczególny sposób przez kombatantów RP

Podczas dzisiejszej 36. Sesji Rady Miasta i Gminy w Golczewie, przedstawiciele Związku Kombatantów uhonorowali Orderem za Wybitne Zasługi dla Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych, który nadał Zarząd Krajowy tego Związku, burmistrza Miasta i Gminy w Golczewie, Andrzeja Danieluka.

Jak podkreśliła prezes Wojewódzkiego Związku Kombatantów i BWP, Janina Koptas, wkład na rzecz Związku przez burmistrza A. Danieluka i Gminę jest wielki i nieoceniony. W liście gratulacyjnym nadesłanym z Warszawy czytamy m.in.: „Dziękujemy za podejmowanie działań pozwalających zachować pamięć o tych, którzy w latach 1939 – 45 stanęli do obrony Ojczyzny i walczyli o jej wyzwolenie. (…)

(…) To dzięki Pana osobistemu zaangażowaniu, wsparciu finansowemu i organizacyjnego Urzędu Miasta Golczewo, Cmentarz Wojenny w Sosnowicach powstał i nabiera właściwego wyrazu poprzez odpowiedni wystrój tego miejsca, umieszczone w jego przestrzeni tablice pamięci, ogrodzenie miejsc dokonywania zbrodni. (…)

Dziękujemy również za pamięć o żyjących kombatantach – weteranach wojennych, za regularne wspomaganie działalności naszego Koła w Kamieniu Pomorskim. (…)

Bardzo wysoko cenimy sobie współpracę z Urzędem Miasta w Golczewie. (…). Gratulujemy odznaczenia. (…)”.

Jednocześnie krzyżem za zasługi na rzecz ZKiBWP nagrodzono Dorotę Opiłę – Skubisz, inspektora ds. promocji Gminy Golczewo, która od lat zajmuje się współpracą golczewskiej gminy z kamieńskim Kołem kombatantów.

Obu uroczystych dekoracji dokonalia Janina Koptas z Zarządu Wojewódzkiego ZK RPiBWP w Szczecinie oraz prezes honorowy kamieńskiego koła kombatanckiego, kpt. Bolesław Cieślik.

Zgromadzeni radni oraz sołtysi Gminy Golczewo, nagrodzili uhonorowanych medalami gromkimi i zasłużonymi oklaskami.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *